Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor kell a szűrőt kitakariMt...

Yoruchan kérdése:

Mikor kell a szűrőt kitakariMtani? Kb fél éve megvan az akváriumom 70l. van benne legalább húsz hal. Nem volt kitakaritva a szűrő mikor kel? A MultiFit hal kaja jó? (vegyes halaim vannak) Helyesírásért bocsánatt mert telón vagyok!

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha belső, akkor havonta kéne takarítani. A Multifit halkaja nem jó, fagyasztott eledelekkel etess. Leírnád a szűrőd típusát és a halaid fajtáját?
2014. aug. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Miért kéne havonta takarítani? Addig amíg nem csökken az ármalás addig nem kell piszkálni.
2014. aug. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyilván biológiai szűrés történik elsősorban, valóban csak akkor kell tisztítani, ha eltömődik. Egyébként sok a hal, ez inkább haltartály, mint akvárium.
2014. aug. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10%
a szűrőt mint 1-2 naponta mossuk ki és ez a kaja szerintem tök jó
2014. aug. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Belső szűrőnél akkor jó ha 1 hónapot kibír takarítás nélkül és mellé el látja a 3 funkcióját.

Mechanikai szennyeződés begyütése.

Áramlás, oxigén beoldás.

Biológiai szűrés.


Moduláris belső szűrőnél elég csak a mechanikai modult takarítani, példa serafil, vagy JBL i széria legalsó rekesz.


Külső szűrőnél összetettebb a dolog, az esőztető csövet havonta nem árt letakarítani, ecetes vízbe áztatni (a szűrő közbe mehet)

A műanyag idomoknál számít, hogy átlátszó vagy nem, menyire éri a fény.

A tömlőknél is számít, menyire éri a fény, és mi a vastagsága.


Magát a külső szűrőt én évente 1, max 2 alkalommal takarítom.


A száraz haltáp átlag kiegészítésnek jó, fő kajának jobb hosszú távon a fagyasztott kaja, vagy főtt párolt zöldségek, a MultiFit egy olcsó eledel, hasonló mint a panzi.


Általában fagyasztott artemia(sórák) krill, mysis a hús.

Zöldségek tekintetében bármi lehet ami otthon van, forrázva, főve, párolva.


Én láttam száraz tápos gurámikat, páncélosokat, márnákat, meg sem közelítik az enyémek színét, fizikai állapotát, aktivitását, hosszabb kort is élnek.

2014. aug. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszöm a válaszokat!Azt énis tudom hogy nem naponta kell.Amúgy csak. elszaporidtak a halaim!Már vittem az ismeröseimnek is nagyobakat.Van kék gurámim,vitorlás hal,guppy,neon hal és dánióim.Gurámiból van kettő , neon halból négy mert az egyig elpusztult mert beteget hosztuk el.Vitorláaból is kető.Dánioból 6
2014. szept. 4. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!