Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tovább? Ma teljes...

Hogyan tovább? Ma teljes vizcserét és tisztitást csinaltam az akváriumban, mert nem voltak egészségesek a halak?

Figyelt kérdés
Tetra márkáju vizelőkészitőt hasznaltam,és mindent alaposan átmostam.A következő részleges vizcserénél mi a teendő? ujra ezt a szert tegyen bele vagy 10 literenként evőkanál konyhasót? Esetleg valami más tisztitó/fertőtlenitő szert?Szeretném elkerülni a halpusztulást.Ha uj halat veszek azzal van valami teendőm mielőtt beleteszem az akváriumba?Itt is hallottam a sófürdőt.
2014. szept. 19. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
És hol lesznek a következő 3 hétben a halaid?
2014. szept. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért? Ez a fajta azonnal hat és a halak beletehetőek.En kb 1 órát vártam vele.
2014. szept. 20. 00:05
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ez meg nem válasz.Kérdésre kérdéssel...
2014. szept. 20. 00:09
 4/6 Dioxyde ***** válasza:
teljes vízcsere beteg halaknál még jobban tönkre vágtad őket ezzel.
2014. szept. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fuu... hát meg vannak kavarva rendesen a dolgok, a halak valószínű elpusztulnak 1 evőkanál sótól, az édesvíziben 1 teáskanál, de az is inkább black mollynál javasolt, társasba trópusi halakhoz felesleges.


Az akváriumba működik egy biológia, kialakul ha tud egy egyensúly.


A halaktól keletkező ammónia átalakul baktériumoknak köszönhetően nitráttá, a nitrát nagy dózisban mérgező, az ammóniához képest 1000-2000 x a szorzó.


A teljes fertőtlenítés ki irtja a baktériumokat, így a halaknak marad az ammónia mérgezés, van egy közbűlső anyag a nitrit, ez lehet kicsit veszélyesebb mint az ammónia, az ammóniát oxidáló heterotóf baktériumokat tartalmazzák csira állapotban a baktérium készítmények, a nitritet ammóniára bontó nitrifikáló baktériumokat viszont nem.


Vegyél egy baktérium készítményt, így előbb lesz a vizedben nitrit ergo gyorsabban lesznek nitrifikáló bacik is, sokkal kisebb lesz a mérgező nitrit koncentrációd mint ha kivárnád a nitrit természetes megjelenését.

2014. szept. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, elgépeltem.


"a nitritet ammóniára bontó nitrifikáló baktériumokat viszont nem."


A nitritet nitrátra bontó baktériumokat nem tartalmaznak a baktérium kultúrák.


A lényeg valamennyit javíthat a dolgon egy baktérium kultúra.

2014. szept. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!