Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fénycsövet vegyek?

Aquafan kérdése:

Milyen fénycsövet vegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy akváriumom (72L) és egy 15w fénycső van benne csak egy fénycsövet lehet beletenni.A kérdésem hogy hány wattos fénycsövet vegyek hogy azért pár fajta növény megmaradjon az akváriumba.(és mennyibe kerülhet egy ilyen gondolom super white egy elektronikai szaküzleti boltba???)

2014. szept. 27. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Miután a nagyobb teljesítményű csövek méretben is nagyobbak, ezért adott a 15 watt. Ami 72 literhez valóban egy rakás szar. Ezért nem érnek sokat a gyári tetők.

Szóval hacsak nem gányolsz össze valami módon még egy foglalatot a tetőbe, hogy 2 fénycsövet tudjál belerakni, valószínűleg az a pár növényed tönkre is fog menni.

2014. szept. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pendulum92 ***** válasza:

A fénycső sajnos nem olyan, mint a csillár, hogy beletekerhetsz 40 w-os körtét, és 100 w-osat is.


Itt a hossz és az előtét megszabja, hogy milyen fénycsövet rakhatsz bele, és ez csak 15w-os lehet.

Erősíteni a fényen csak plusz fénycső beszerelésével tudsz.

2014. szept. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pendulum92 ***** válasza:

Én belegányoltam egy 18w-osat úgy, hogy volt itthon a fénycsövön kívül minden egy T8-as típusú lámpához.

A gyári tetőt kilyukasztottam két oldalt, hogy ki tudjon lógni épp a két vége, hátulra felcsavaroztam a trafót, és voala :D


Itt egy régi kép, látszik a gányolás: [link]

2014. szept. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gányolás azért erős kifejezés, nekem szét porladtak, darabokra törtek a gyári páramentes foglalatok, a gyári előtétek szinte semmik, megegyezik a belsejük egy hagyományos kompakt izzó elektronikájával. Semmi hűtés, 1 év után puklis kondik.


A külön vásárolt páramentes foglalatok, elektronikus előtétek azért bírják, nekem a műhelybe békebeli 1980-as fojtó van, valahonnan épület bontásból valók.


Az elektronikus előtétem között nem egy 6-7 éves, napi 12-14 órát mennek, a páramenteseken sem látszik az idő.


2x15 watt fény-terelőzve sokat javítana, villamossági boltba is el szokták vállalni a beszerelést.


[link]

2014. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

...(72, és Lány. Elsőre átvert.) Vagy csak én vagyok rendszeres (azaz csípőből )gyakori-olvasó?...


Szóval elektronikai boltban olyat tudsz tenni, hogy megkérdezed árulnak e T8 as foglalatba tekerhető T5 ös foglalatot?

(36W-T8 ban létezik, használjuk is a cégnél. De most nem állok neki kúpászni a neten. )

Szóval a T5 ös fénycsőnek, picivel erősebb a fénye, Watt számban kissé elmarad, és sajnos rövidebb is néhány centivel.

Szóval ha drasztikus változást szeretnél mindenképp sűríteni kell a fénycsöveket, és akvarisztikában kell keresned az ide valókat! Az a baj, kevés olyan villszer bolt van ahol ezeket beszereznék neked, csak úgy találomra.

( a T5 ös előtéthez át kell drótozni a cuccost sajnos, így a már meglévő elektronikus előtét nem fog kelleni.)

2014. okt. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!