Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan használjam fel a...

Hogyan használjam fel a klóros városi vizet az akváriumhoz?

Figyelt kérdés
Hamarosan elindítom a saját akváriumom. De ugye lakásban lakom, városi vízzel rendelkezem, ami persze agyon van klórozva. A neten annyit írtak, hogy csak töltsem ki a vizet egy tálba, és hagyjam egy ideig úgy majd kiszál belőle a klór, és aztán töltsem az akváriumba. Ez mennyiben igaz? És ha igen mennyi ideig hagyjak mondjuk 72 litert állóban?

2014. okt. 3. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell csinálnod semmi extrát. Megtöltöd vízzel az akváriumot és elkezded járatni a szűrőt. Mire halak kerülnek bele(2-4hét) addigra a klór már sehol se lesz. Vízcserékhez pedig veszel egy 12 literes vödröt. Megtöltöd elötte való nap vízzel, másnap pedig töltheted bele az akváriumba. Én vettem egy gatyi kínai melegítőt, amit vízcsere előtt pár órával belerakok a vödörbe, h ne legyen tól nagy hőmérseklet különbség az akvárium víz és a csere víz között.
2014. okt. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem.

No és a növényekkel mi legyen? Azokat is akkor később tegyem az akváriumba mikor a halakat is?

2014. okt. 3. 18:00
 3/6 anonim ***** válasza:
nem azok mehetnek a feltöltés után párnappal! :D sok sikert!
2014. okt. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
A növények mehetnek a feltöltés után azonnal. Van, aki feltöltés előtt, nedves talajba ültet.
2014. okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. okt. 3. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha viszont majd beindul az akvárium és vízcserére lesz szükség (rendszeres takarításnál), készítsd elő a vizet, amit hozzáöntesz: nekem azt mondta valaki, hogy egy napig hagyjam állni, amit majd beleöntök, hogy elmenjen belőle a klór, de lehet bele tenni antiklórt, algagátlót, vagy sera aquatant.

De kezdő akváriumhoz, ahogy írják, ne tegyél semmit, csak pihentesd pár hétig a vizet. :)

2014. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!