Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tart valaki ritka, különleges,...

Tart valaki ritka, különleges, vagy érdekes halat, és milyet?

Figyelt kérdés
2014. okt. 5. 09:27
 1/6 anonim válasza:

Az enyém nem ritka, de a szivárvényszínű betta nagyon szép!

Szerintem megéri egyet venni!

2014. okt. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szintén betta-fan vagyok :) Nekem egy vörös-lila bettám van. Noha nem ritka faj, de vannak csodaszép példányok.
2014. okt. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Arany színű ezüst kárászaim vannak.
2014. okt. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Különböző tengeri halaim vannak, de mivel ezek a halak mások számára is elérhetők a boltokban, így talán annyira nem is különlegesek. Egyet mégis kiemelnék közülük, a "Canthigaster Valentini"-t. Ezt a gömbhalat kevés ember választja az akváriumába, mert van egy olyan rossz szokása, hogy megcsipkedi a korallokat és megeszi az akvárium mikrofaunáját. Minden apróságot levadász, pl a csillagokat, a rákokat, a planktonokat, a sünt, a csigákat és a férgeket is, pedig ezek az apró élőlények elég fontosak lennénk, mert ők segítenek lebontani a kajamaradékokat és az algákat. Mivel ezekből semmi nem marad, így az akvárium könnyen algás lesz.


A Valentini gömbhal más halakkal szemben kevésbé agresszív, így tehettem mellé egy Vallencianea puellaris nevű gébet. Ő arra jó, hogy forgatja a talajt a szájával és ha van benne alga, vagy kajamaradék, azt megeszi végülis, de csak 1 hal ami takarít, tehát nem annyira hatékony. Más halak is annak mellette, de azok nem takarítanak semmit.

2014. okt. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kérhetnék képeket?
2014. okt. 6. 08:24
 6/6 Dioxyde ***** válasza:
kígyófejűhalak :D volt zebrakéshal is csak sikeresen lenyelte a kígyófejű :S
2014. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!