Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhal és algaevő harcsa...

Aranyhal és algaevő harcsa mellé fekete bazaltkő aljzat?

Figyelt kérdés

Vettem egy 5 kilós fekete bazaltkő csomagot, amiben a szemek mérete 2-5 mm-esek.

Nos megvétel után még jobban utána olvastam ennek és az lenne a kérdésem, h akkor most semmi kép se cseréljem le a jelenlegi sóder(?) szerű aljzatot erre?

És a Mopani gyökeret szeretik az algaevők(Ancistrus dolichopterus)?



2014. okt. 6. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
ha csak aranyhalak és algaevők vannak benne semmi olyan ami túrja az aljzato akkor nyugodtan lecserélheted
2014. okt. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát vannak benne még ilyen apró csigák is... azoknak esetleg gond lehet...?
2014. okt. 6. 21:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Azoknak a halaknak lehet probléma a bazalt akik túrják, átmozgatják az aljzatot példa páncélos harcsák, törpe sügerek.


A 2-5 mm hátránya, hogy nagy a szemcsék között a rés, bele tud keveredni a mulm és a haltáp.


Ez példa : http://www.youtube.com/watch?v=ThAtot62zvM 2012 vége óta érintetlen ajzat, nem lett soha talaj porszívózva, viszonylag erős áramlás van az akvában, manado meg némi kavics, látszik a front üvegnél menyire apró, az is látszik, hogy tiszta, nem tud bele keveredni semmi, kicsi a szemcsék közötti rés.


A közönséges algaevő az üvegen és az aljzaton közlekedik, viszont nem túrja mint a páncélos harcsák, úszik 10-15 centit, megáll, majd megint úszik, a nagyon éles szemcsék neki sem tetszenek de nem befolyásolnak semmit mivel nem túrja az ajzatot.


A mopani vasfa megfelel az ancinak, teljesen jó csersav forrás neki, kevésbé színez mint a sima vasfa, de azért színez, enyhén sárgás szint ad a víznek, én is mopanit tetem nekik.


Ajzat cserénél arra kell figyelni, hogy a régi ajzat szerves része az akváriumnak, 3 helyen vannak nélkülözhetetlen baktériumok, ajzat, víz, szűrő, egyszerre 1 sérülhet több következmények nélkül nem.

Az akvárium víz minél nagyobb részét meg kell tartani, a szűrőt egy vödörbe akvárium vízbe járatni.


Ha jelenleg az akvárium algás vagy probléma van vele akkor előbb rendbe kell tenni a dolgokat, utána aljzatot cserélni, az ajzat csere gyengíti a biológiát így jól működő érett akváriumnál célszerű csak belefogni.


Még annyi, hogy a fát az anci körbe ássa, ha nagyon éles a bazalt akkor inkább fel kell támasztani az egyik végét akár egy kővel, a fa csersav tartalma kötelező az emésztésének.

2014. okt. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!