Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti tavunkban leívtak a koi...

Kerti tavunkban leívtak a koi pontyok. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés
Kivettem a kis ivadékokat (kb 30 db) hogy tavaszig megerősödjenek és addig egy 100 literes akváriumba tettem víztisztító, levegőztető és vízmelegítő is van nekik bent. Direkt pontyoknak szánt aprószemű pellettel etetem őket. Eddig minden oké is szerintem csupán annyi kérdésem lenne milyen halat tehetek melléjük ami hasznos is lehet. Pl: harcsa, (algaevő vagy páncélos) vagy más fajok közül melyiket ajánlanátok? Csak tavaszig maradnak ott a kis koik. Amint jó idő lesz újra és erősebbek mennek vissza.

2014. okt. 7. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
szia.szernintem ne tegyél meléjjük semmit lehet igy is túl kicsi lessz.sók sikert hozzájuk.
2014. okt. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dioxyde ***** válasza:
100 liter ennyi halnak kevés...
2014. okt. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem elég lesz e a 100 liter. Mivel csak ez van jelenleg szabad akvárium ezt tudom csak alkalmazni. Persze tisztában vagyok azzal rendszeres vízcsere is kell, illetve nagyobb odafigyelést igényel. Jobb mintha kint hagytam volna őket haleleségnek a többi hal számára. Engem mégegyszer leírom az érdekelne tehetek e melléjük harcsaféléket vagy mást? (persze 1 vagy 2 re gondoltam nem 100 ra )
2014. okt. 8. 07:24
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és a kis ivadékok alatt parányi gyufavég méretű egyedekre gondolok nem félkilós halakra. ;) tudom gyorsan növekednek jó körülmények közt. Amúgy van még egy 90 literes is késöbb szét tudom szedni őket ha helyhiány lép fel. engem az érdekel mivel társíthatnám
2014. okt. 8. 07:59
 5/7 Platypus ***** válasza:
Tavaszra kicsi lesz, így semmiféle más hal nem kéne melléjük. Egyébként sem "hasznosak" a harcsák, neked kell takarítanod úgyis az akváriumot. Ha fűtött szobában van, akkor nem kell vízmelegítő sem. A koi nem trópusi hal.
2014. okt. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az aranyhalak is feleszik a kaját az aljzatról így gondolom a koikra is igaz,ezért nincs szükséged aljzatlakókra. Így is iszonyatosan le lesz terhelve a vizük. Ne legyen igazam, de szerintem nem sokat fognak nőni, az ammónia mérgezés miatt. Egy nagy külső szűrő kellene ide, a hideg vízbe nem túl aktívak a lebontó baktériumok se, így nagyobb felületet kell biztosítani számukra. A viztisztító gondolom ilyen picurka belső szűrő lehet, ami kábé arra jó, h mozgassa a vizet.
2014. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát ezt nem jól gondolod....

Egy UV-sterilizálásos, dupla UV-LED-del felszerelt, légbekeveréses szűrő van benne, folyamatosan cserélt víz van számukra. De plusz van még hagyományos levegőztető is.

2014. okt. 9. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!