Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tapasztalatok a magyarországi...

Tapasztalatok a magyarországi hőforrások élővilágáról?

Figyelt kérdés
pl Hévíz van másik is amiben élnek trópusi halak?

2014. okt. 9. 22:05
 1/6 A kérdező kommentje:
illetve még mik élnek bennük?
2014. okt. 9. 22:12
 2/6 A kérdező kommentje:
ilyen nagyobb tavakra gondolok meg amikben élnek trópusi sügérfélék
2014. okt. 9. 22:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Néhány meleg vizű patakról hallottam amiben élnek elevenszülők, a nevüket és a helyüket nem tudom, de vannak ilyenek. Budapesten a Városliget tavában is élnek trópusi halak.
2014. okt. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

a városligeti sajnos a leeresztésnél szinte kihalt alig van benne normális díszhal néhány eltévedt guppi,xifó,platti,földevősügér,vöröstorkú jelzi csak az egykori faunát azokból is csak 3-4 havonta 1-et fogok...


de hemzseg benne a zebrasávos sügér és a márváyrák


valami érdekesebb faunájúak érdekelnek ahol meg tudom figyelni a halakat természetes körülmények között ha lehet akkor tiszta vizű de ha nem az se nagy baj :D amúgy köszi a választ!

2014. okt. 10. 21:55
 5/6 anonim ***** válasza:

A Margitszigeti-tóban régen fogtunk fogaspontyokat, nyolcsávos gyönygysügért, láttunk nagy harcsát is, de ebben az évben még nem voltunk ott nézelődni.


Naphalak és razbórák vannak a Kavicsos-tóban, Csepelen, bár az nem hőforrás.


Hát nem tudom, a garra rufát szokták hőforrásokba tenni. Egerszalókon vannak hőforrások.

Voltunk benne egyik télen, elég forrók, de akkor halat nem láttunk. Most meg már kitudja mi van ott.

2014. okt. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
sajnos a margitszigeti tóból kimosta az élővilágot az áradás tavaly tavasszal :c
2014. okt. 11. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!