Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigasügér (elsősorban sokcsík...

Csigasügér (elsősorban sokcsíkúra gondoltam) tartása mennyire ajánlott kezdőknek?

Figyelt kérdés

2014. okt. 22. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a diszhal.info-n leírtakat betartod akkor simán tarthatsz kezdőként. Ha csak ők lesznek benne külső szűrővel akkor elég jó esélyekkel indulsz :)
2014. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hányszoros vízforgatású szűrő jó nekik?

Mit gondoltok a buldog csigasügérről? Vele mi a helyzet?

2014. okt. 22. 23:14
 3/4 anonim ***** válasza:

A sügértartás nem kezdőknek való.


A sügerek közül jó választás a csigasügér, ha valaki kimondottan sügereket szeretne tartani.


Nem a vízforgatás a lényeg hanem a biológiai szűrés, nagy szűrőfelület kell, ajánlott külső vödrös szűrő. Mivel növényzetet nem igazán tűrnek meg így magas a víz nitrát tartalma, gyakori vízcsere kell, esetleg nitrát eltávolító kémiai szűrőanyag.


Számolni kell a szaporulattal is, sokaknak gondja a sok utód, nincs szívük végezni az utódokkal, eladásuk, elajándékozásuk sok fejfájást okoz.

Az utód nevelés plusz teher a víznek így elengedhetetlen a jó biológiai szűrés.


Én az első 50 kishalat gond nélkül elpasszoltam, a második 70 körüli kishalnál már nehezen ment, oda adtam az összes halat, a szülőket is.


Igazából egy 250-300 literes akvárium lenne nekik jó, ott nem fáj az ember feje még ha 100 hal is van benne, sok csigaház kell és kész.


Beszéltem olyannal aki egyszerűen bevágja a fagyasztóba az évi 50-100 kishalat, nekem nem volt hozzá gyomrom.


Mérlegelni kell több mindent, nem rég írtak rám "mit csináljak 60 literben 100 csigasügérrel" ezzel az elején számolni kell, bölcsőszájú, erős utódgondozású halaknál.

2014. okt. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pendulum92 ***** válasza:

Annyival kiegészíteném B.Joci hozzszólását, hogy egy külső tartályban lévő növényszűrő nagyon hatékony segítség egy sügéres akváriumhoz ammónia, nitrát, foszfát ügyben.


[link]

2014. okt. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!