Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen LED-es világítást...

Kovik89 kérdése:

Milyen LED-es világítást válasszak 54l-es akváriumhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni világítás választásban! Kinéztem három ledes világítást, és nem tudom melyiket lenne érdemes választanom. Persze bármilyen tanácsot, ötletet, tippet nagy örömmel fogadok :) Egyenlőre kezdő akvaristának sorolnám magam, mivel úgy egy éve van akváriumom (bár lelkesen olvasgatok, tanulok). Most rendeztem be újból az akváriumomat már célzottabban, átgondoltabban, bár még nem teljesen kész, a növények még nincsenek meg teljesen, még morfondírozok rajta mit tegyek bele.

Na de a lényeg. Adott egy 60x30x30-as akvárium (később egy 60 literes GreenAqua Optiwhite akvárium beszerzését tervezem), amiben kb. 4 cm vastagon Amazonia talaj van, alatt egy kis táptalajjal, benne egy nagy Red Moor gyökérrel. Erre van kötözve karácsony moha, és van még benne a kövekre téve jávai moha. Az előtérbe ültettem Eleocharis parvula minit. Ezen túl tervezek még bele tenni olyan növényt, aminek nincs óriási fényigénye de jól mutat a háttérben (még nézelődöm mi legyen). CO2 beoldásom egyenlőre nincs de tervezek beszerezni egyet, viszont egyenlőre egy használható ledes világítás a legfontosabb, mert a gyári tetőbe épített lámpát már cserélnem kell. Árban úgy néz ki, hogy max 25.000 Ft-om van rá, ami tudom nem sok de egyenlőre ez van.

A három lámpa amik közül gondoltam a választást:

Up Aqua LED 60 cm: www.greenaqua.hu/hu/up-aqua-pro-led-60.html

Aquamorf AM-LCH20 55 cm: [link]

Aquamorf AM-LD2 60 cm: [link]


Alapvetően azon túl, hogy ledes lámpát szeretnék jó lenne valami dekoratívabbat választani, elvégre a szoba dísze egy akvárium és nem szeretném elcsúfítani egy világítással.


A segítségeteket előre is köszönöm :)



#akvárium #világítás #LED akváriumba #LED-es akvárium világítás
2014. okt. 25. 11:23
 1/3 A kérdező kommentje:

Esetleg még egy ilyenre gondoltam ha mégsem LED-es világítást vennék: [link]

Erről is lehet véleményezni :)

2014. okt. 25. 17:52
 2/3 anonim válasza:
Èn egy kèt ledsoros aquamorf-ost vettem. Èrdemes felhîvnod az aquamorf- os Istvánt ( ő a tulaj) nagyon kèszsèges a fénytechnikához èrtő ember ( ők csinálják a cuccot Taksonyban). Biztos fog segîteni. Ja ès nagyon vállalható jól kinéző lámpáról beszèlünk, elfogadható áron. Nem lehúzni akarom a greenaquát mert, igen komoly tudásbázis van mögöttük, ès komoly cuccaik vannak, de bizonyos esetben az áraik is high tech ek.
2014. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És te mekkora akvárium fölött használod, illetve melyik típust? Szépen bevilágítja az egészet? A színe milyen, kellemes, jól kiadja a halak és növények színét? Nem algásodik tőle az akvárium? Van olyan mint a t5-ös csövek fénye? Mert a fentebb írt Quad lámpán most nagyon gondolkozom, bár attól picit gyengébb is elég lenne. Esetleg egy képet tudnál feltenni az akváriumról, hogy milyen a világítással?
2014. okt. 26. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!