Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két kisebb külső szűrő (áramlá...

Két kisebb külső szűrő (áramlás generátorral kiegészítve) 200 literes (100x40x50) afrikai sügéres aksiba megfelelő?

Figyelt kérdés

Afrikai sügéres aksiba szerintetek érdemes ezt alkalmazni, vagy inkább legyen egy nagy külső és hozzá egy erős belső és ezek elvégzik a feladatukat? A kettő kisebb esetében a jobb áramlás biztosítása mellett az szólna még, hogyha az egy kiesik javítás miatt, akkor a másik még elviheti addig.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2014. okt. 25. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jó az elképzelés.
2014. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egyik verzióban: mondjuk 2 db Tetra EX 600 Plus-ra gondoltam, mert a kettő együtt ugyanúgy 1200l/h forgatást biztosít. Mondjuk a szűrőanyag tartalma a 2dbnak együtt csak cipős kanállal 4 liter. Akvarista mesterektől azt olvastam, hogy 50 literenként kell 1 liter siporax, ami itt pont meg is lenne, ha belefér. :)


Másik verzióban: 1 db Tetra EX 600 Plus és 1 db Tetra EX 800 Plus lenne beüzemelve, ezek együtt már jobban lennének 1390 l/h-val, mint az ex 1200 plus-os. Szűrőanyagból pedig már 6 liter férne. Nem is nagyon ragoznám ezt a verziót.


Anyagilag, helykihasználtság miatt és talán az alacsonyabb hangerő miatt én az első verzióra szavaznék.


Köszönöm a válaszokat továbbra is, minél több vélemény --> nekem annál könnyebb a döntés. :)

2014. okt. 25. 20:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Azonos típust tartani azért előnyösebb mert ugyanazok az alkatrészek, pár év elteltével ajánlott betárazni tengelyt, rotort, tömítéseket, ha két típus van akkor ezt duplán kell.


A szűrőknél van egy névleges teljesítmény ezt a csonknál mérik csövek nélkül, van egy nettó hozam ezt az akváriumban méred.


ex400 300 liter/óra, ex 600- 350 l/h, ex700-400l/h, ex 1200-800 l/h, durván ezeket mérik a neten, a 800-at nem tudom, szerintem 450 körül lehet, a JBL e900-as szűrőm 450-el nyomja.


A fenti értékek viszont csalósak, példa van egy ex400-as szűrőm 1 db esőztető csővel, 6 lukon, nagyobb áramlást csinál mint 2 db frissen takarított fan 1 ami együtt 640liter/óra.

2014. okt. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor vegyem a két 600ast, mert ugyanaz a típus, viszont a 2x350 l/h az mondjuk nem annyira lenyűgöző (de nem is rossz a jbl-edhez képest), illetve nagyobb félelmem, hogy a belepakolható szűrőanyag mennyiség nem-e túl kevés?
2014. okt. 26. 08:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Nehéz eldönteni mi a jó, 2 db ex 600 6 liter szűrőtölteted ad , tartalék alkatrésznek elég egy garnitura rotor, tengely, egyszer biztos kelleni fog, a tömítéseket sokszor jobb, olcsóbb, csapágy, szimering, szaküzletben megvenni.


Ami elromolhat még a tekercselés és a légtelenítő, a légtelenítőt használatát ki lehet kerülni, a tekercs egy műgyanta darab amiből kilóg a hálózati vezeték, tekercselő üzembe simán meg tudják csinálni, ritka jelenség jó hálózatnál, kicsi rá az esély, hogy valaha megtörténik.


A metek része és a választás rád van bízva, én csak adtam egy két tippet.


Lényegében ha megkaptad a szűrőt, működik rendesen, akkor azzal nem szokott gond lenni, idővel sok év alatt elkopik majd a rotor és a tengely, ha nem kened repedezhetnek a tömítések, otthon ez pillanatok alatt kicserélhető. Sőt! a rotort, rotorházat is rendbe kell tartani, tisztítani kell a karbantartások alkalmával.

2014. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"A metek része és a választás rád van bízva"


Matek része rád van bízva.

2014. okt. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ megnyugtató volt!

Egyre inkább 2db ex800 felé hajlok az már biztosan jobb, mint 1 ex1200-es árban meg kb. 2075-ösnél leszek. Szűrőanyagot meg fokozatosan kicserélem. Belső szűrőt pedig nem raknék bele. Ez így oké lenne? Levegőztetés ehhez nem kell pluszba, ugye?


Köszönöm!

2014. okt. 26. 09:57
 8/11 anonim ***** válasza:

A szűrőanyag mindig kulcskérdés, lényegében a szűrőanyag szűri a vizet, a cserélgetés nem megoldás, a cserével eltávolítasz egy baktérium menyiséget, a baktériumok igazodnak a szennyezéshez, ha csak később tudsz venni porózus, biológiai szűrésre alkalmas anyagot akkor inkább hagyd üresen a helyüket, bio labda, aktiv szén nem kell, maradhat üresen a rekesz.


A szűrőket kötelező beüzemelni a vásárlás után, 3 napig csere, utána szervizbe küldik, nem csak szűrőre minden tartós cikkre igaz.


Levegőztetés nem kell, elég a vizet keringetni, ha megoldható a vízfelszín mozgatást beiktatni a keringésbe, alulról fodrozni esőztetővel, így oldódik be oxigén.


(a bio labdán is tapad meg szennyeződés amibe baktériumok költöznek, ezért kell kivenni az elején)

2014. okt. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem hagy nyugodni a kérdés. :)

A két ex600-as árban még oké lenne, ezekhez már indulásnál is tudnék siporaxot venni, viszont a biológiai szűrés nem tudom, hogy mennyire lenne korrekt. Hiszen a greenaqua azt írja, hogy 2 liter a szűrőanyag tárolási lehetősége, de kérdés, hogy ebből mennyit tudok megtölteni sipoval.

A két ex800-as árban már annyira nem oké és egy kicsit erősnek is érzem a buttó 200 literes aksihoz, de ha ez tudja azt, amit én szeretnék, akkor ez lesz. Azt nem tudom, hogy az erősségük állítható-e, de ha igen, akkor ezeket meg nem kellene csumára járatni.


Vagy nem túlzás a két szűrő?


Bocs, nem értetlenkedem csak a legoptimálisabb megoldást szeretném megtalálni, hogy később ne bosszankodjak, de a pénzt se szórjam feleslegesen.

2014. okt. 26. 12:49
 10/11 anonim ***** válasza:

A G.A oldalán rengeteg dolog el van írva, az ex400 2 rekesz 2 liter, az ex 600 3rekesz 3 liter szűrőanyag, az ex 700-at váltotta a 800 4 liter szűrőanyag 4 rekesz.


Gyárilag! félig adják a legalsó rekeszt, az 0.5 liter kerámia, van két szivacs 0.5 liter/darab, a bio labda sem sok, lehet erre értik a 2 litert, de 3 liter megy bele.


60 literig ex 400, 100 literig ex 600, 150 literig ex700 vagy mostmár 800, 200 literig ex 1200.


Fölötte elviheti az ex 1200 de plusz áramlást kell biztosítani.


Az áramlás gyárilag javasoltan az "OUT" csappal állítható, így a nagyobb jó a kisebb akváriumokra is.

2014. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!