Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon kezdő akvaristának 126...

Nagyon kezdő akvaristának 126 literes egyedi méretű tankba (60szx35méx60ma) milyen szűrőberendezést (és egyéb fontos dolgokat) ajánlotok?

Figyelt kérdés
Csak kisméretű, rajhalakat szeretnék, sokat olvasgattam, miket ajánlanak kezdőknek, a neonhalat, a plattit és az amanda lazacot választanám. Légyszi írjatok, hogy így jó lenne-e, vagy hogy érdemes elkezdeni az egészet. Nagyon lelkes vagyok, minden jó tanácsot szívesen várok! Köszönöm előre is! :)

2014. okt. 26. 19:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Elmegy ez szűrőberendezés nélkül is. Én személyesen a talajszűrőt ajánlanám (ha már feltétlenül kell valami). A túlnépesítést kell elsősorban kerülni A neonhal meg a platti környezeti és hőigénye némileg eltér, a biotop sem lesz az igazi, de elmegy.
2014. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Van egy pont ilyen nekem [link]


Hosszú úszóteret igénylő halat nem igazán tudsz beletenni,. Én zebradániót tennék, a talajra páncélos harcsákat, mehet persze amanda lazac is.


Én szürésnek tetra ex 600-at használok, mellé ha nagyon lecsökken az áramlás akkor egy valamilyen belső szűrőt, de elviszi sokáig a tetra, talajnak agyag talaj van, nekem bevált minden akváriumban használom, JBL manado a talaj, a magasság miatt csak felfelé tudok növényeskedni, a világítás színspektrumra hajaz, van benn egy sylvania grolux fénycső is.

2014. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Kell valami konkrétabb elképzelés a vizuális látvány tekintetében ezért linkeltem a képet, én csak nevelő akváriumnak csináltam, illetve a nagyon öreg halak is ebbe kerülnek.

Ha valami felkeltette az érdeklődésedet a képről írj, szívesen segítek, ez egy 2 óra alatt rögtönzött valami lett, most már dzsungel van benne.

2014. okt. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És egy ilyen külső szűrő mellett milyen gyakran kell a vizet cserélni?
2014. okt. 26. 19:50
 5/18 A kérdező kommentje:
Egyébként sok videóban láttam növényként a hemianthus callitricchoidest, az aljzatra, vagy akár ilyen fához kötözve. Nagyon tetszik ez a megoldás, sok macera van vele, vagy egy kezdőnek is menne. Szeretnék valami szép "tájat".:)
2014. okt. 26. 19:55
 6/18 anonim ***** válasza:
Indulásnál hetente ajánlott 20-30% vizet cserélni, ez a nettó valós víztömegre vonatkozik, később 100 liter fölött lehet ritkábban de ez a növényzeten múlik főként, ha növekszik, rendbe van, akkor lehet ritkábban ha nincs sok hal.
2014. okt. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Talajtakaró az egy kicsit összetettebb dolog, egy növényes akvárium nagyobb befektetés, oda több minden kell.


El lehet érni sikereket 300.000 ft-os felszerelés nélkül is de ahhoz sok tapasztalatra, évekre van szükség, és nem egy magas akváriumnál, ez plusz nehezít a dolgon.

2014. okt. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Oké, akkor azt nem. Esetleg tudnál mondani valami könnyen kezelhető, és nem túl igényes víz alatti növényt, ami mondjuk jól is mutat, és túléli a kezdők próbálkozásait?
2014. okt. 26. 20:13
 9/18 anonim ***** válasza:

Példa egy érett akváriumba, ami teljesen algamentes ültettem pár száll H.M-et [link]


Már literszám ajándékoztam el belőle, ilyen van, és az akva csak egy 100.000 ft körüli akvárium nem egy high tech 300.000ft-os növényes.

2014. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ez tetszik nagyon! :) és az algamentességet mivel lehet biztosítani?
2014. okt. 26. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!