Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 630 literes akváriumba szeretn...

Zowie kérdése:

630 literes akváriumba szeretnék sügéreket tartani, mennyit lehet? Többi lent

Figyelt kérdés

ahogy olvasgattam róluk erre az összeállításra gondoltam nyasszai karcsúsügér (Pseudotropheus elongatus)

Fekete vadászsügér

vörös zebrasügér (Maylandia estherae)

aranysügér (Labidochromis caeruleus "Yellow")


Láttam, hogy 8-15 cm hosszúra nőnek meg, kb azonosak. 4 fajta már túl sok ekkora helyre? És hány db-ot érdemes venni belőlük? ha mindegyikből egy pár az úgy jó? A vörös zebrasügérnél gondoltam, hogy 2-3 nőstény a hím mellé, mert azt olvastam, hogyha nincs háremük a hímek agresszívvé válhatnak az egy nősténnyel és a többi hallal szemben is.


2014. okt. 29. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:

A malawi tavi sügérekhez nem sok közöm van,de az biztos , h párban nem nagyon lehet tartani őket pár eset kivételével. 1 hímre legalább 3-4 nőstény jusson, elongatusból akár 5-6 nőstény is.

Ezzel annyi a baj, h ivadék korukban nagyon nehéz megállapítani a nemüket. Ekkora akvárium normális szűréssel elbír akár 30-40db halat is, sok búvóhely kialakítása esetén több hím is megtűrheti egymást.

2014. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor minden hímre 4 nőstény az összesen 20 hal. Akkor kifejlett 20 halnak nem zsufis az akvárium? Ahogy olvasgattam róluk, ők még a "barátságosabb" halak, ezért is gondoltam rájuk.
2014. okt. 30. 13:31
 3/5 A kérdező kommentje:
22 hal mert az elongatusnak akkor 6 nőstény:)
2014. okt. 30. 13:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem sok, ha a szűrésed bírja. Nézz meg youtubon vagy bárhol egy afrikai sügéres akváriumot. Egy átlag akváriumhoz képest túltelepítettnek tűnik. Az elongatus tud méregzsák lenni, nem hiába az egyik változatának a latin neve az agressive :))) Nekem is épp indulóba van hasonló méretű sügéres akváriumom(bruttó 594 liter). Én 28 sügérrel kezdek (22 tropheus ikola, 6 bohócsügér), ennyire volt keret. Egy régi tropheus szaki szerint- akivel konzultáltam párszor telefonon- 40-50db tropheust is elbír az akváriumom. Igaz 2 tetra 1200 vel szűrök telenyomva csurig siporaxxal. Szóval a szűréseden múlik, h mennyit halat bír el az akváriumod.
2014. okt. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezért gondoltam a Pseudotropheus elongatus-ra :) [link]
2014. okt. 30. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!