Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium vizemet tegnap...

Holdviola29 kérdése:

Az akvárium vizemet tegnap cseréltem le, a vizet előkezeltem Tetra easy balance-al, viszont a problémám az lenne, hogy a vizem minősége elég rossz lett, fehér, tej szerű? Mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés

80 literes az akváriumom, korábban serra vízkezelőt használtam és semmi probléma nem volt,másnapra beállt a vizem,most viszont a bajt tetézi az is, hogy habzik a víz azon felül,hogy fehér.

Az akváriumban van 1 black molly,2 anci,2 guppy,1 házmester hal, 1 arany molly, 1 zebra dánió, 2 tetra,2 tittea, és 5 neon.növény : anubias nana, aquael szűrőm van,a víz mindig 26-27 fok körüli.A tetrák, a black molly és az arany mollym nem is nagyon esznek.mit tegyek ami javítja a helyzetet?


2014. nov. 4. 17:46
 1/10 Dioxyde ***** válasza:
egyrészt várni kellett volna mire halakat beleteszed,másrészt rossz a halak összeállítása a fehér tejszerűség pedig elmúlik amint jól beáll a víz.
2014. nov. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A teljes vizet soha nem szabad lecserélni, az akvárium a baktériumokról szól, ők bontják le a halaktól származó, számukra mérgező ammóniát.

3 helyen vannak baktériumok, talaj, víz, szűrőanyag, a víz lecserélése kihat a talajra, szűrőanyagra is, így mindhárom sérül.


Vegyél egy baktérium kultúrát, neptun biostart is jó, adagold jól felrázva az útmutató szerint, cseréld le a vized 30%-át eleinte heti 2 alkalommal, 2-3 hét után elég heti 30% vizet lecserélni.


A szűrő szivacsát egy tálban, akváriumvízben takarítsd és ritkán.

A halak valószínű az ammónia többlet miatt nem esznek, ha helyre áll a biológia, nem követsz el gondozási hibákat akkor jobban lesznek.


A legtöbb kezdő akvaristánál, főleg aki nem reagál a kérdésénél azoknál el szoktak pusztulni a halak, aki reagál annak átlag tudunk segíteni.

2014. nov. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
"nem reagál a kérdésénél azoknál el szoktak pusztulni a halak" ezt úgy értem, hogy eleinte hasonlót kérdeznek mit te, utána a halpusztulás szerepel ugyanannak a felhasználónak az újabb kérdésében.
2014. nov. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A viznek kb a 30%-át cseréltem le természetesen,mert ezzel én is tisztában vok,de kiderűlt azóta ,hogy másik vízkezelőt használtan,nem azt amit szoktam másrészt állott vízről beszélünk amit vasárnap engedtem,és fertőtlenítették,azt mondta egy ismerősöm ( aki több mint 10 év foglalkozik akváriumi halakkal) hogy, valószínű mérgezés történt,illetve oxigén hiány lépett fel, ami magyarázza hogy a halal a víz felszínén úsztak.A neptun termékek mennyire jók? Lehet őket alkalmazni úgy,hogy a halak a vízben vannak,vagy ki kell halásszam őket előtte? 50 literre mennyi kell az akváriumba a baktérium kúltúrából? Köszi a válaszojat egyébként
2014. nov. 6. 08:27
 5/10 anonim ***** válasza:

A sera aquatan egy komplex vizelőkészítő, nátrium-tioszulfát van benne a klór megkötésére és EDTA (Etilén-diamin-tetraecetsav) a nehézfémek megkötésére, valamint köt némi ammóniát is.


A halak pipálásának több oka lehet, friss akváriumnál ammónia többlet, kb 2 hete összerakott akváriumnál nitrit többlet, öreg akváriumnál nitrát halmozódás, a nitrát halmozódása főként a növényzeten múlik, ha fejlődik rendesen akkor egy rendszeres heti részleges vízcserével ritka.


Friss akváriumnál használ a baktérium kultúra, rövid időn belül csökkenti az ammónia szintet.


Oxigén hiány az főleg nyáron szokott lenni ha magas az akvárium hőfoka, illetve ha nincs pontos hőmérő, a fűtők pontatlanok, hőmérővel kell kalibrálni.


A szűrés fontos elem, az aquael szűrők nem igazán híresek a szűrőfelületről, egy fan2 megfelelően porózus talajjal, ami alkalmas a baktériumoknak, elviszi.

Példa, gyöngykavics, festett dekor kaviccsal nem jó, rostált sóder vagy kvarc homok, agyag talajok jók a baktériumoknak.


Szűröknél az oxigén beoldás lehet buborékkal vagy vízfelszín fodrozással, ma népszerűbb a fodrozás.

Ilyesmi: https://www.youtube.com/watch?v=BbaxTAW_q6g


Fentiből szűrd le melyik vonatkozik rád.


Lehet nehézfém mérgezés is, azon az aquatan segít.

Gyakori a pipálás gyógyszer vagy algairtó használat után, kiirtják ezek a baktériumokat, így utána ammónia mérgezés van.


Én 1 c.fokot visszavennék, tehát inkább 25-26.

Akvarisztikában 1-2 c.fok is sokat számít.

2014. nov. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, oxigén hiánynál nincs hab, illetve lehet, de a hab nem az oxigén hiány miatt van hanem a gyenge baktérium tevékenység miatt, ahhoz is oxigén dús víz kell, mivel aerob folyamat, oxigéndús környezetben zajlik az ammónia lebontása.
2014. nov. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azzal mi tudok kezdeni ,hogy cseréltem a szűrőm szivacsát és nagyon sok apró buborék van a vízben? Ez inkább zavaros látványt kelt ,mert a halak elég virgoncak am... :-) Mondjuk olyan szűrő szivacsot nem kaptam már ami az én szűrőmben van mert állítólag már nem gyártják,viszont ez rövodebb ergo kisebb mint az elődje.... :-\
2014. nov. 6. 11:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Megvan az ok, lecserélted a szivacsot, a halak pedig az ammóniától pipáltak, lehet ilyet csinálni de a régi szivacsot bele kell alaposan mosni az akváriumba.


Nem ismétlem magam, olvass vissza, leírtam mindent ami segíthet.

2014. nov. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez a csere még a azután történt,hogy megesett a baj... :-( A lényeg hogy, most külön vannak a halaim,az akváriumot friss vízzel töltöttem fel és állni hagyon,remélem most jó lesz....még sosem jártam így az elmúlt 3 évben... :-( közben a halaim közül 2 elpusztult megint... :-( Szted betehetem már az akváriumba a halakat? Tegnap reggel óta áll víz.....
2014. nov. 7. 08:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs jó hírem, a teljes vízcsere után kb 3 hétig mérgező a vized, teljesen elrontottad sajnos:(


Egy öreg akváriumban feltorlódhat a nitrát, nagy dózisban mérgező vegyületről van szó, az ammóniához képest 1000-2000 a szorzó.


Egy frissen feltöltött akváriumban ahol még a szivacs is új ammónia van itt a gyk oldalon a kérdezők jó részénél ez okoz gondot.


Ha a szivacs csere előtt kérdezel akkor én legalábbis javasoltam volna egy nagyobb, 50%körüli vízcserét és ennyiből meg is áll a dolog, használ még az ajzat átmozgatása, példa egy 10x10cm részt az akváriumban megmozgatni, beletúrni, a szűrő majd össze szedi.


Csak annyit kellett volna tenned, hogy veszel egy aquatant, mellé egy neptun biostartot és kész, első 3 hétben cserélsz állott vízzel heti 2 alkalommal, utána marad a heti 20-30% vízcsere amit 3 évig csináltál.


Tiszta vízzel lehet az összes halad elpusztul majd, a recept ugyanaz, aquatan, biostart, vízcsere, csak most duplájára növelted a halpusztulás esélyét.


Egy akváriumba érett víz, szűrő, talaj kell, ha ez nincs megöli a halakat a saját ürülékükből felszabaduló ammónia.

2014. nov. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!