Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik garnélafajtát lehet...

Fibbrizzo kérdése:

Melyik garnélafajtát lehet könnyen szaporitani?

Figyelt kérdés
Azt tudom nekem márványrákom van ami gyerekjáték mert öntermékeny ,Igénytelen faj ,Meg a red shery garnéla ,De ezeken kivül ami szép nem nöl meg nagyra és békés olyan érdekelne ,
2014. nov. 13. 13:15
 1/1 Katoonene ***** válasza:

A törpe garnéla aránylag könnyen szaporodik, ha aránylag nekik megfelelően vannak tartva, ezen belül is a Neocaridina fajok a golyóállóbbak.

[link] ---->itt van általános leírás róluk.

Nekem Yellow Fire, Red Cherry és rilim van, augusztusi takarításkor 14 volt belőlük, azóta olyan 20 körül lehet a számuk (+amit még nem láttam), bár hozzá kell tennem, ha nem lenne annyi "akváriumi" ellenség a kicsiknek, biztos 30 felett lenne a számuk, de én így is értékelem a teljesítményüket, nagyon keverni őket utódlás szempontjából amúgy se érdemes, mert nagyon kis számú lesz különleges színű, inkább a színtelen a jellemző (pl. yellow+cherry 80% felett vadas, nem éri meg üzletileg)


Milyen célból szaporítanád? Ha eladásra, akkor ajánlom a yellow fire, snowball, blue pearl szaporítását, véleményem szerint minimum kétszer annyiért lehet eladni mint a cherryt, ami nagytételben...

Ha szépségből, akkor is ezek közül a könnyen tarthatóak közül ajánlanám, "színtisztán" néha kis vérfrissítéssel, szelektálással.

Én például 1-2 hónap múlva beüzemelendő 300-ba tervezek minél több csapvízben, 24 fokon tartható fajt begyűjteni (mondjuk 80-100as létszámig) némi ellenséggel, így csodálhatom is őket, hátha lesz szivárványszínű, meg a tekik is örülnek majd néha 1-2 desszertnek.

Ha a ráknak tervezed a szaporulatot vadászni, szerintem a cherry a legszaporább.

2014. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!