Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezüst fonalalgázóról (Crossoch...

Ezüst fonalalgázóról (Crossocheilus reticulatus) mit kell tudni? Neten alig találtam róla valamit.

Figyelt kérdés
2014. nov. 15. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyit találtam róla a facebookon :


Crossocheilus reticulatus (FOWLER, 1934)


Akár 16-17 cm-re is nő, nemzettségének egyik legnagyobbra növő fajtája.

Ivarérett korára legalább 120 x 45 cm-es, vagy azzal egyenértékű akváriumban tartsuk.

A tiszta, jól áramló, oxigéndús vizet kedveli. Legyenek világos és árnyékos helyek egyaránt. Bújónak fákat tehetünk, mert eredeti élőhelyén is vannak vízbe potyogott ágak.


Ideális hőmérséklet: 16-24 ° C

pH: 6,0-7,5

Keménység: 18-215 ppm


Ez a nem túl díszes halacska algákat , kovamoszatokat és más fitoplanktonokat fogyaszt.

A nagy fehérjetartalmú díszhaltápokat kerülni kell, ezeket a halak nem tudják hatékonyan lebontani, és rendszeres fogyasztása egészségkárosodáshoz vezet. Spirulina vagy hasonló növényi alapanyagú díszhaltáp ideális lehet a számukra, de sok friss növényi anyagot is tartalmaznia kell az étrendjének. Héjas borsó, előfőzött cukkini, spenót, uborka…

Viselkedése általában békés és a legnépszerűbb halakkal nyugodtan együtt tartható.

Igazán jól csapatban érzik magukat, egyesével, vagy túl kis számban tartva félénk vagy ideges viselkedést mutatnak.

Az ivarérett nőstények általában vastagabbak, testesebbek, mint a hímek, de lehetetlen pontosan megállapítani a halak nemét külső jegyeik alapján.


Nagyon hasonlít a Crossocheilus oblongusra (sziámi ormányos márnára) a leírás étrend ügyileg kényesebbek írja le mint a márnát, a sziáminak mindent lehet adni, szívós vízparaméterekre nem túl kényes hal, csak csapatban lehet tartani ha 1-2 egyed van akkor nagyon agresszívak.


Az ezüst fonalalgázó pár centivel nagyobb mint a márna, a márna is jó algázó, az akvakertészen az ezüst fonal algázót jobbak tartják főleg fonal alga ügyileg.


A márnáknak is adok zöldséget minden nap, sok hasonlóság van, a sziáminak kisebb akvárium is elég.

2014. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Eszerint gondban vagyok, ajándékba kaptam 2db-ot, kb 4 centisek. Nem igazán szeretnék ilyen halat tartani, inkább odaadom valakinek ha kell.
2014. nov. 15. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs elég helyed akkor ajánlott elpasszolni őket, azt a részét nem tudom, hogy annyira agresszívek-e mint az ormányos márna, ők 1-2 egyednél még minden halba bele marnak ami csak elmegy mellettük, gyors halak, 4 egyed fölött már nincs gond, csak egymással foglalkoznak.


Ha észreveszel a fonalalgázónál is hasonló viselkedést akkor gyorsan leamortizálják a többi halat, tehát vagy kell még több vagy sürgősen elpasszolni őket ami sokszor nem könnyű.


Nálam a márnák 2-3 évesek, hatalmasak, vaskosak, a fonalalgázó a leírása alapján még nagyobb lesz.

2014. nov. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát, az ilyen ajándékozás mindig csak fejfájást okoz. Pedig szép kis halak amúgy. 100 literben vannak pár cory, anci meg neonok társaságában.
2014. nov. 15. 18:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!