Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Díszkagylót lehet rakni az...

Díszkagylót lehet rakni az akváriumba?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy szabad-e díszkagylót rakni az akváriumomba (20liter) mert félek hogy elpusztítja a halakat. Van 3 black mollym, 2 guppi, 4 guppigyerek (nagyon kicsik, csak pár naposak), van egy nagy foltos aranyhalam, és még van egy neonzöld hal, aminek a fajtáját nem nagyon tudom. Meg van még valami rózsaszínű, de azt sem tudom. Ötletek?

2014. nov. 21. 13:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és ilyesmifélék a díszkagylók : [link]
2014. nov. 21. 13:30
 2/7 anonim ***** válasza:
A halaidat nem a kagyló fogja elpusztítani, hanem az ammónia mérgezés, szóval teljesen mind1 hogy mit raksz bele. A halaid igényei totál mások, és legalább 150 literes medence kellene ezekhez a halakhoz.
2014. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem baj ha rakok bele kagylót?
2014. nov. 21. 13:55
 4/7 Katoonene ***** válasza:

Az aranyhalnak már most keress gazdát, pár hónapon belül kinövi a helyet (fizikálisan) a 3 black molly számára ez maximum szülőakvárium..egy ideig ellesznek benne (1-4 hónap, aztán halál)

A 2 guppi és a 4 ivadék megéri ekkora vízben szerintem az 1 évet.

Neonhal számára társak kellenének, meg 70 liter, így gondolom max. pár hónapig éli túl.


Ötletem:akvárium csere MIN 100 literre, vagy ajándékozd el a halaidat. Az aranyhalat mindenképpen.



Ide elég nagy változtatások kellenének, előző kérdésekből sok ötletet meríthetsz, vagy ha akarsz egy új témát feldobni, akkor valami ilyesmi legyen: 100 literes akvárium indítása, de inkább 150-et írnék, ahogy az előző válaszoló is írta.


Ez egy gyönyörű hobbi, sajnos elrontottad a kezdetet, de ha jót akarsz a halaidnak (és magadnak) nem reménytelen.

2014. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Katoonene ***** válasza:
Előző vagyok, nem baj, ha raksz bele kagylót. Semmi se múlik rajta.
2014. nov. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

30 liter alatt nem szabad kifejlett gerinces állatot tartani.

Amúgy meg a kagyló meszes,ezzel pedig keményíti a vizet,tehát csak sügeresbe szabad rakni.

A halaid igényeit meg már leírták a többiek.

2014. nov. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet.

Ezeknek már úgyis mindegy. Legalább lerövidíted a szenvedésüket.

2014. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!