Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Furán viselkedő új guppi? SOS!

Furán viselkedő új guppi? SOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég régóta vannak guppijaim, de csütörtök este vettem öt újat (a színek miatt:). Mivel már évek óta nem vettem állatkereskedésben semmit, először egy ivadékmedencébe raktam őket "karanténba", és ma délután akartam őket az új helyükre tenni (Nem tudom, három nap karantén elég-e, de nem akartam sokáig az ivadékmedencébe "zárni" őket, mert 5 felnőttnek elég kicsi ott a hely...) Az ivadékmedence nem fűtött, mint ahogy a többi akváriumom sem az, de a régi guppijaim bírják: élénkek, szépek, jó étvágyúak, szaporodnak.

Tegnap estig mind "normálisan" viselkedett, de ma reggel az egyik nem evett, alig mozgott, és majdnem függőlegesen állt az egyik legeldugottabb sarokban (az ivadékmedencében is van aljzat, dekor, növény). Előbányásztam reggel egy ősrégi fűtőszálat: úgy másfél óra elteltével is elüt a viselkedése a többiekétől - a többi élénk, ez is mozog mos már valamennyire, de édes keveset, ha mozog, akkor normális a tartása, de ha egy helyben van, akkor az orra kezd emelkedni (nem annyira mint reggel, de ahhoz eléggé, hogy nyugtalanítson).

Mit csináljak? Verjem fejbe? Vagy tehetek még érte valamit? Egyáltalán: az én hibám, vagy egyszerűen beteg lehetett már a kereskedésben? (Csak hogyha az én hibám, tanuljak az esetből.)

Egyelőre úgy vagyok vele, várok még pár órát, ha nem kupálódik ki délutánig, akkor délután fejbe verem...

Szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(A többi négy jól van.)



2014. nov. 30. 11:37
 1/3 A kérdező kommentje:

Annyiban javult a helyzet, hogy most már normális a tartása, de a többihez képest szinte alig mozog + a többi inkább a felső vízrétegben van, ez meg az alján. (Most 24 fokos a víz.)

Vajon mi lelhette? Ha szállítás közben lett baja, akkor miért nem volt látható 2 napig?

2014. nov. 30. 15:37
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha kicsit néha oldalra hullámzó,rángatózó mozgást végez vagy az úszóit nem tartja nyitva akkor biztosan megfáztak a mostani túltenyésztett guppiknak nem olyan erős az immunrendszere, de lehet haltuberkulózis, ha lefogy akkor az utóbbi ha nem akkor csak megfázás
2014. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, de nem végez ilyen mozgásokat. Tegnap reggel szinte függőlegesen állt, de fejjel felfelé, később ha úszott, akkor normális volt a tartása, de ha egy helyben állt, akkor elkezdett a törzse emelkedni. Most már jó a tartása, de nagyon keveset mozog, és az akvárium alján van, míg a többi nagyon aktív, és a felső vízrétegben úszkál. Az, hogy eszik-e, majd kiderül reggel... Nem soványabb a többinél - legalábbis egyelőre.
2014. dec. 1. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!