Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Indiai vízicsillaggal van...

Indiai vízicsillaggal van valakinek személyes tapasztalata? Fényigénye, tápanyagigénye, szaporítása.

Figyelt kérdés
Hol veszi fel a tápanyagot, levelén vagy gyökerén? Tápgolyó vagy folyékony táp kell neki? Az akvárium mely részén érdemes elhelyezni? Mennyire tűri az átültetést? Kemény víz, vagy lágy kell neki inkább? Nálam a fonalalga kedvenc célpontja sajnos.
2014. nov. 30. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem kedvenc növényem, kéthetente kb 12 litert szedek ki, értékesítek.


Vagy nagyhalak mellé vagy nitrátos tápozással érdemes tartani, kálium igénye is magas nekem bevált az easy life profito, megfelel neki a 0.4-0.5 watt/liter fény.


Léggyökereket akkor eresz ha túl hosszú a szár, futóra hagyod, kicsi növénynél a tápanyag hiány jele, de lehet a fényhiány jele is, tehát a vegetálás az fény, vagy világítási idő de lehet tápozási hiba is.


Hosszú azt így értem: [link] szoktam belőle nevelni a hátsó üvegre háttér növényt, ilyenkor lehet akár 60-70 cm egy szár.


Szaporítás egyszerű, ollóval elvágod, leülteted amit levágtál.


Megfelelő tápozás mellett nagyon szapora, nem tud megtelepedni rajta semmilyen alga.

[link]


Nálam átlag nincs a talajba ültetve, lesúlyozom vagy tapadó koronggal a hátsó üvegre rögzítem.

2014. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az én világításom 38 watt, kb 60 literre, de nemsokára költözünk 112-be, ugyanezzel a világítással. A tiedek gyönyörűek.
2014. dec. 2. 16:29
 3/3 anonim ***** válasza:

A 38 watt bőven jó, egy akvárium lelke az erős biológiai szűrés, ebben a szűrő vesz részt és a jól megválasztott ajzat, mindkettő fontos, kiegészítik egymás esetleges hiányosságait.


Ha jó a biológiai szűrés akkor az termel elég nitrátot a növények számára a halak szennyezéséből, megvan a növényeknek fontos első elem.

Második a világítás, ez nálad adott.

Harmadik a világítási idő, nincs konkrét recept, el kell találni, 8 és 12 óra között valahol.

Negyedik a kiegészítő káliumos tápozás, a káliumos növénytápok egyben micro elemeket is tartalmaznak, külön kell megvenni, átlag az easy life profito jó erre.


Lehet az első fontos elemnél a nitrátnál hiány, ha apró halak vannak, ettől függetlenül azért nőnek a növények, ha nagy megtorpanás van akkor akár egy neptun növénytápsó segíthet, híg de olcsó. Persze legjobb egy komolyabb macro táp de annak ára van, példa G.A macro és mellé profito.

2014. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!