Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most akkor kell mentetni a...

Most akkor kell mentetni a szűrőt egész nap, vagy nem?

Figyelt kérdés
A legtöbb helyen azt írják, menjen egész nap. Az egyik ismerősömnek meg időkapcsolós, ugyanúgy mint a világítás, napi 10-12 órát megy csak, és semmi baja sem a vizének, sem a halaknak.
2014. dec. 6. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért, hány mg/l az ammónia és a nitrit reggelre az ismerősödnél?

Vagy mennyi idő a várható élettartam a tartott halainál?

2014. dec. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha pontosan ismered a vízkémiai adatokat, akkor eldönthető. Jópár évtizede, amikor nem volt motoros szűrő, sőt esetleg talajszűrő sem, akkor is működött az akvarisztika, sőt szaporodtak a halak. Ha nincs túlnépesítve halakkal (azaz 1 5-10 cm-es halra jut 15 liter víz), megfelelő a növényzet, akkor szűrő nélkül sincs gond.
2014. dec. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kell mennie a szűrőnek egész nap,mert ha nem megy,akkor kipusztulnak a jótékony szűrőbacik,és nem tudják átalakítani a mérgező ammóniát nitritté,a mérgező nitritet kevésbé mérgező nitráttá.

-Ha sok az ammónia és/vagy a nitrát,akkor sokkal jobban algásodik az akvárium

-A halak is elpusztulhatnak ammónia/nitritmérgezésben.

Az is sokat segít,ha sok élő növényed van,főleg ha gyorsan növőek,mert felveszik a vízből a nitritet,az alga sem nő úgy,a halak pusztulásának is kisebb az esélye.

2014. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Aha, már értem. Az ilyen 2-es féle trollok terjesztenek ilyesmit. Megnézném hogy tart valaki életben egy hétnél tovább egy 10 cm-es aranyhalat 15 liter vízben.


Állatkínzók mindig is voltak, meg lesznek is.

Meg olyan gyökerek is, akik az optimális feltételek helyett azt kísérletezik ki, hogyan húzhatnák el legtovább egy állat halálra kínzását.

Csak ezt az egyébként szabadságvesztéssel is büntethető tevékenységet elég meredek akvarisztikának nevezni.

2014. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy eszmecserém a feleségem barátnőjével, este kihúzták rendszeresen a szűrőt, ő is érvelt, hogy nem pusztulnak el a halak.


Kértem este nézzen be egy lámpával az akváriumba mit csinálnak a halak, válasz "már nézte, úszkálnak szépen"

Én csaptam egy vakus fotót, a halaim az akvárium alján fekszenek és relaxálnak, pihennek.


Neki 2 évet éltek a páncélos harcsái, nálam van ami most tölti be a 8 évet.


Van egy magyarázat, a szűrő ki húzása után a halak tartják mozgásban a vizet vagyis igy küzdenek az életben maradásért.


OFF:


A 2 számú, jelenleg 65% válaszolót jelezni fogom a legközelebbi húzásának a gy.k adminoknak e-mailben, mivel törvénysértésre buzdít. Kérni fogom a törlését, ip címének blokkolását, már sok esetben tévútra próbálta tereli a kezdő haltartókat.


Törvényben kötelező a szűrő, innentől duma nincs.


"14. §/ (5) Tilos c)....

3. számú melléklet a 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelethez

B. Halak...

3. Az akváriumot olyan mennyiségű és minőségű szűrőberendezéssel kell működtetni, mely tartósan biztosítani képes a halak számára megfelelő életfeltételek kialakításához szükséges vízparamétereket."


[link]


Tehát a szűrőberendezés kötelező, nincs olyan, hogy nem kell....

2014. dec. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:
100%

Végigolvastam elég sok régi akvarisztikai könyvet pl. Lányi, Weisinger és még pár egyéb szerző műveit. Ők voltak annak a kornak a szakértői, amikor még felszerelések nélkül akvarizáltak. Igen, így is lehetett. De az is teljesen normális volt hogy néha csak úgy megdöglöttek a halak. Vettek helyette újat, az állatvédelem nem volt szempont. Sőt, a gázegyensúly korában az is normális volt, hogy tél elején a legszebb tenyészállatokat tartották csak meg, a többi ment a levesbe...

Manapság viszont azt tartjuk normálisnak, hogy minden hobbiállatnak joga van egészségesen, igényeinek megfelelő körülmények között élni. Még törvényünk is van rá, ahogy az előző utalt rá.

2014. dec. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!