Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az új akvárium 25. napján...

Az új akvárium 25. napján telepíthetem már az első adag halat?

Figyelt kérdés
2014. dec. 10. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Érdekes, én másnap már a halakat is beletettem az akváriumba, semmi bajuk nem lett tőle.
2014. dec. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hazudsz
2014. dec. 10. 23:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A bejáratási időszak alatt több folyamat megy végbe, kidolgozza magát az ajzat, megszűnik az opálosság, zavarosság, a kezdeti magas szilikát szint és ammónia szint miatt elszaporodó barna alga sem terjed tovább.

Penészesedhetnek a fák, kezdetben magas ammónia szint átmegy magas nitrit szintbe, majd megjelenik a nitrát ami csak nagy dózisban mérgező.


A nitrát megjelenését lehet látni a növényeken ha van kiegészítő, káliumos tápozás, jellegzetes komposzt illat is érezhető, hasonlít az ázott virágföldre mikor meglocsolod otthon az egyik cserepes növényt.

A nitrát megjelenésével változik a víz színe is, kicsit teaszínű lesz az akvárium vize.


Pár embernek szerencséje van amikor élő növényt tesznek a friss akváriumba és az nem emersen hajtatott növény, rendelkezik tartalékkal, tehát növekszik tovább, az egészséges jól fejlődő növény ammóniát is vesz fel, így csökkenti a szintet.


Nincs kimondott recept menyi idő kell egy akváriumnak, a baktériumok elszaporodása akváriumonként más, van, hogy a növényekkel kerülnek be baktériumok az akváriumba, 24 c.fok feletti hőmérsékleten gyorsabb a szaporodásuk, keményebb lúgosabb vízben.


3-4 hetet szoktak mondani, ezt azért is célszerű betartani mert az ember 10-szer átrendezi az akváriumot, finomít rajta.


Tehát lehetnek esetek amikor életben maradnak a halak 1 napos akváriumban, példa én adnék valakinek egy marék tüskés hínárt, azon van annyi baktérium ami mellett egy 30 literes akváriumban 5 guppi nem pusztul el, biztosítja a kezdeti baktérium állományt.


DE! Nem lehet általánosítani, lutri az egész vagy bejön vagy nem, ha az ember fertőtleníti a növényeket és friss az akvárium akkor a halak mennek a menybe.

A növény, növények nem segítenek a szilikát szinten, a penészen, a keményítő vagy lágyító aljzaton, meg azon, hogy a gazda menyit turkál eleinte az akváriumban agyon stresszelve a halakat.

2014. dec. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Röviden, ha valakinek 1 napos akváriumban nem pusztulnak el a halak később, vagy nem jön másodbetegség, azt a növényekkel behurcolt baktériumoknak és a szerencséjének köszönheti.


Nem lehet általánosítani, ki irthatjuk egy embertársunk halait, főleg ha műnövényes vagy steril növényt rendelt.

2014. dec. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Sajnalom, nem szokasom hazudni. Bocs, hogy lerombolom az illuzioidat! Eletemben nem erdekelt a tudomanyos leirasok bakteriumokrol es mergekrol. Kaptam egy 150 literes akvariumot 15 e esen. Fertotlenitettem bel forralassal a kertben szedet kavicsokat, vettem bele az aljaba bolti talajt, kulonbozo diszeket egy novenyt, levegoszurot es lampat. Felontottem vizzel tettem bele megfelelo mennyisegu metilenkeket es masnap hoztam bele neonhalakat meg mitudomen milyen nevu halakat. Nem csinaltam vele semmit. Kepzeld el! 3evig volt akvarium, meg az algasodassal sem volt problemam. Aztan elkoltoztem otthonrol es azota nem volt ido foglalkozni vele. Szerinted egy 15 eves tinit mennyire erdekelnek olyan dolgok, hogy bakterium meg mit tudom en? Azt hiszed volt nekem turelmem nalokat varni ed bamulni az ures akvariumot? Kspzeld el vannak ezen a nyomorult oldalon akik IGAZAT IRNAK!!! Torodj bele!!!
2014. dec. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pendulum92 ***** válasza:
86%

Ha fingod sincs az egészről, mint bevallottad, akkor legalább ne irkálj ilyen oldalakra, mert a végén még valaki készpénznek veszi.


Az, hogy nem pusztultak el a halaid kis idő elteltével az az ő ellenállásuknak köszönhető, nem a te ütrelmetlenségednek.


De amíg olvasni százszámra olyan kérdéseket, ahol a kérdező arról számol be, hogy az első héten elhullott 10 hala, addig ne írjunk nagyszájjal pöfögve olyanokat, hogy badarság a bejáratás.

2014. dec. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pendulum92 ***** válasza:
Magyarul, ami nálad történt nem általános jelenség, ezért kérlek ne terjeszd.
2014. dec. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:
100%
Én 8 éves korom körül kezdtem akvarizálni és egy csomó olyan dolgot csináltam amit ma már senkinek sem javasolnék. Azt se tudom hány akváriumot telepítettem bejáratás nélkül. Általában nem volt gond(már akkor szellősen telepítettem a halakat, mert így tetszett), de épp elég halat sikerült kinyírnom. Amióta értem hogyan működik az akvárium, még nem okoztam tömeges halpusztulást. Voltak sikereim gyerekként is, olyan dolgokat hoztam össze amiket a mai napig nem értem hogy sikerült. De a biológiára magasról tojni kockázatos és az ember a halak életével játszik, nem a sajátjával. Azért mert néha bejön a szerencse, még veszélyes ez a hozzáállás.
2014. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szerintem azért amit a neten lehet olvasni szakoldalakon, az kicsit azért szigorú (m ind a várakozást, mind a halak számát tekintve). Ráadásul ahány oldal, annyi félét írnak. Persze, az az optimális nyilván ha vársz 4-5 hetet. De pl. emlékszem kiskoromban nagybátyámék is régen megvették az aksit, egyből belebaszták a halakat és azok éltek és virultak sokáig.

Szóval persze, ne adjunk olyan tanácsot, hogy mehet bele egyből, semmi baja sem lesz, na de az is túlzás, hogy azzal riogatnak, hogy áá tuti elpusztul majd mind.

2014. dec. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
Tanuljatok mar meg olvasni!!!! Egy bu.dos szoval sem mondtam azt, hogy bas.sza bele a halakat!!! Es egyaltalan nem javasoltam neki semmit!!! Vagy irjatok mar le, hogy hol irtam azt, hogy igy vagy ugy csinalja!!! En csak elmondtam, hogy en mit csinaltam es tapasztaltam, ez egyaltalan nem volt javaslat!!!!
2014. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!