Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonok mellé törpe páncéloshar...

Neonok mellé törpe páncélosharcsákat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

57 literes, egyedi méretű (elég hosszú) akváriumot szánok a 10 fekete neonomnak. Nagyon megtetszett még a törpe páncélosharcsa. Mehetne bele? Ha igen, mennyi? (Vagy majd a következő akváriumomba?:) - lehet, hogy felszabadul majd egy 30 literesem, ezt még nem tudom... az akváriumaimban eddig csak 1-1 fajt tartottam, társítani nem szoktam őket)

Köszönöm a válaszokat!



2014. dec. 17. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Mekkora lesz a vízoszlop?

Szerintem mehet 10 neon, 4-5 cory. Gondolom rendesen fogsz nekik szellőztetni.

Ha konkrétan algaevőt szeretnél, az otocinclus pont neked való.

2014. dec. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
30 cm magas lesz az akvárium, de szoktam pár centit hagyni a tetején. Szóval ha az aljzatot is kiveszem, a nettó vízoszlop úgy 25 cm lesz. Nem kifejezetten algaevőt keresek (valami misztikusan szerencsés okból az algákkal sosem volt gondom), egyszerűen csak forma és viselkedés alapján tetszett meg kifejezetten ez a faj. Köszönöm a választ! Többiek? Szerintetek?
2014. dec. 17. 20:08
 3/5 anonim válasza:

A páncélosnál arra is figyelj, hogy ne legyen nagyon éles, durva az ajzat, mert a cory-k bajsza megsérülhet.

én a 30l-esbe nem tennék halakat (mert kicsi lesz nekik, hacsak nem nanohalakat tennél bele) inkább csigával és garnélákkal telepíteném

2014. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2-es, kösz az észrevételt. Én 30 literesekkel kezdtem, kifejezetten szeretem ezt a méretet. Pár nőstény guppit tartok benne, arra az esetre, ha újra kis guppikat szeretnék nevelni:) - egyelőre nem:) A másik 30 literesben most pár hím guppim van, de ők 54-esbe fognak költözni (pár ivadékkal:)), ha megjön az új akvárium:)
2014. dec. 17. 20:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam a törpe páncélosharcsa is rajban szeret lenni. Akkor nem kéne legalább 6 db belőle? "Elbírna" annyit az akvárium?
2014. dec. 18. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!