Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy hete indítottam az akváriu...

Egy hete indítottam az akváriumot, pár perce észrevettem két "potyautas" gondolom a nővényen voltak, két apró csiga van a friss aksiban. Ez nagy baj? Vegyem ki őket, vagy maradhatnak?

Figyelt kérdés
2014. dec. 18. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Neked kell eldöntened, hogy zavarnak-e. Előbb-utóbb szaporodni fognak; ha túl sokat etetsz, akkor irgalmatlanul elszaporodhatnak.

Bár nem tudom, milyen fajta, de általában nem szoktak gondot okozni, inkább a látványba szólnak bele. Szóval a kérdés, hogy neked tetszenek-e. Nálam volt, amelyik megnőtt vagy 2 centisre is.

2014. dec. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd ki őket. Általában ezek igen szapora csigák (valószínűleg almacsiga, ha küldesz képet, megnézem), és nehéz őket kiírtani később, viszont elszívják az oxigént a halak elől, esetleg károsítják a növényeket. Sok gondtól kíméled meg magad, ha csak olyan csigát telepítesz az aksiba, amit ismersz és akarsz, és tudod milyen gyorsan szaporodik és hogy fogod kordában tartani a populációt.
2014. dec. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyik csiga sem szaporodik túl ha nincs plusz kaja, a halak maradékán élnek így nem terhelik a vizet pluszba, sőt javítják a vízminőséget.


A gond az, hogy bejáratási idő alatt nincs ellenfél a tápanyagláncban, tehát amit etetsz ők eszik meg, így sokan lesznek mire jönnek a halak.


Ha egy hermafrodita fajt fogtál ki akkor már 1 csiga is tud szaporodni.


Ilyenkor ajánlott egy pohár vízbe dobni a napi kaja adagot és csak a levet beönteni másnap.


Te döntsd el maradjanak-e a barna alga is nekik kedvez, az is kaja.

Nekem minden akváriumba van, egyikben sem szaporodtak el.

2014. dec. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"nem szaporodtak el" 20-30 van, évek óta ez a stabil létszám akváriumonként.
2014. dec. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. dec. 19. 07:13
 6/7 arc777 válasza:
Szerintem szed ki nálam iszonyat elszaporodot heti egyszer takarít om az aksit és kb 30 darabot szedek ki mindig.
2014. dec. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

arc777 akkor valamit rosszul csinálsz, a csigáknak is kell élelem különben elpusztulnak, élelem híján nem is szaporodnak. Minden egyes csiga amit látsz az akváriumodban az akváriumban keletkező korhadó leveleken, barna algán, zöld algán nevelkedett, vagy a vizet szennyező haltápon amit a halak nem fogyasztottak el.


A csiga szervezetébe beépülnek a haltápok összetevői amik egyébként tetemesen rontanák a vízminőséget.


Végül is hiába távolítasz el 30 csigát, lesz helyette másik 30 mert az akváriumod tűletétese vagy hulladéka elég mondjuk 60 csigának.


Egy dús növényzetű vegyes, halas akváriumba, a leghasznosabb élőlény a csiga, kiszedi a növények közül a haltápot, nem rontja így a vízminőséget.


Adja kevesebbet enni, vagy javíts a vízminőségen akkor kevesebb csigád lesz.

2014. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!