Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kínai razbórát Mo-n hol van...

Kínai razbórát Mo-n hol van esélyem kipecázni?

Figyelt kérdés
Akváriumhoz mennyire tud alkalmazkodni?

2014. dec. 20. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Kipecázni elég kevés esélyed van, nagyon pici a szája. Hálóval egyszerűbb fogni, beleteszel bármilyen ehető dolgot, legalább 10 hal rá fog menni, nagyon mohók. Akváriumhoz nagyon jól alkalmazkodnak, viszont nagy hely kell nekik. Hol laksz? Nem hiszem hogy több száz kilométert autóznál razbórákért. Egyébként horgászboltokba is benézhetsz, csalihalnak szokták árulni.
2014. dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
Fiatal korában marha könnyen alkalmazkodik az akváriumhoz. Az ivarérett halakról nem túl barátságos dolgokat is írnak, nem tudom mennyire balhésak mert csak ivadékokat tartottam. Az Ipolyból fogtam őket, de összesen 2-3 év volt amikor hemzsegett a folyó tőlük, se előtte se utána egy darabot nem láttam belőle.
2014. dec. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Debrecenben lakom, de nyaralások során elég sokfelé elvetődök, és imádok vízparton lenni, ezért is gondoltam, hogy utánajárok, merre van esélyem ráakadni, mert akkor ott letáborozok néhány hétre, hátha...
2014. dec. 20. 18:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Szeged utcai szabadidőpark tava. Itt rengeteg van belőlük, igaz, csak kisebbeket lehet fogni, de néha van egy-egy kifejlett is.
2014. dec. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Remek :) Akváriumi tartásáról nem sokat találtam. Azt olvastam, hogy elég jó a tűrőképessége, de mégis, mi az ideális hőmérséklet és ph számára? És elvileg csapathal. Hányat érdemes tartani belőle?
2014. dec. 20. 19:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Hetes ph, csapvíz, 4-30 fok (az optimális az olyan 10-20). 150 literre mehet vagy 6 hal dús növényzettel, erős szűréssel. Más hallal nem ajánlanám a társítását, elég kötekedősek, ívási időszakban tüskés lesz a fejük és őrzik az ikrákat, ilyenkor mindennek nekimennek. Elvileg növényevők, viszont még nem láttam, hogy bármilyen növényi eredetű táplálékot megennének(saláta, borsó).
2014. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hányszoros szűrés kell nekik? Akkor mit kell nekik adni enni? Élő eleség jó? (Sórák, vizibolha stb. ?)
2014. dec. 20. 19:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Szinte bármit megesznek, természetesen az élő és a fagyasztott a legjobb, de algatablettát különböző száraz tápokat is megesznek. Szűrőnek egy ilyen nem ártana Sera siporax töltettel(használtan is lehet venni): [link]
2014. dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!