Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világítás, túlmelegedés-veszél...

Világítás, túlmelegedés-veszély van-e?

Figyelt kérdés

Fényterelőztem a műanyag tetőmet az itteni tanácsok szerint alumínium szalaggal. Jó alaposan beragasztottam minden cm-t. Most vettem észre, hogy a tető egy része nagyon forró. Nem vagyok villanyszerelő, nem értek hozzá. Az a része forró, ahol egy "doboz" van, nyilván ott vannak az elektronikai cuccok elhelyezve.

Lehet, hogy azért forró, mert azt is leragasztottam alu szalaggal, vagy amúgy is meleg lenne 8-9 óra működés után? Lehet-e probléma?


2014. dec. 28. 20:34
 1/4 anonim válasza:
Erre a kérdésre senki sem fog felelősségteljes választ adni anélkül, hogy látná. Forró alatt mit értesz? Meg tudod fogni de meleg, vagy hamar égető érzést érzel és ösztönösen elrántod a kezed?
2014. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az elektronikus előtét melegszik, általában forró szokott lenni. Ha egy sorban fúrsz a tetőre lyukakat, akkor felfelé kiszáll a hő, és nem melegszik annyira. Halaknak is jobb nyáron ha nem fűti a vizüket a lámpa. Télen mindegy.
2014. dec. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fényterelőzésnek mint ahogy ezen a képen látszik: [link] annyi a lényege, hogy létre hozol egy tükröződő felületet ami a fénycső fedő felé irányuló fényét ami elveszne, elnyelné a matt felület, helyette a víz felé irányítod, világosabb lesz az akvárium.


Nem lehet semmi köze a fóliának az előtét hőjéhez, ha mégis úgy érzed, hogy az elektronika hőleadását gátolja akkor azt a részt ahol van szabadítsd meg a fóliától, gondolom a fedő belsejében egy tubus van vagy egy műanyag tok.


Ha van a fedőn szellőzés akkor a szellőző lukakat, bevágásokat, szabadítsd meg a fóliától, példa egy késsel peremezd ki.


A forróság természetes, sajnos az is, hogy a gyári fedők elektronikája gyorsan megadja magát, de ennek semmi köze nincs a fóliához, sok gyártó berakja egy hermetikusan, légmentesed zárt dobozba, semmi hűtés nincs.

2014. dec. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, az enyém is olyan lett, mint a te képeden. Rakattam be egy harmadik csövet is, annak az előtétje hátul kívül van. Majd rakok fel képeket az akváriumról, kb jövő héten teljes lesz a hallétszám is. Szeretném akkor tudni, hogy minden jó-e, mit kell változtatni esetleg.
2014. dec. 29. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!