Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ausztrál sivatagi gébet...

Ausztrál sivatagi gébet könnyű tartani?

Figyelt kérdés
Kezdőknek is lehet tartani?

2015. jan. 1. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszer sikerült beszereznem egy hímet és két nőstényt, de sajnos az egész társaság darakóros volt, nem tudtam megmenteni őket.

Elég tág tűrésű állatok minden szempontból, nem látom akadályát, hogy egy kezdő tarthassa őket.

Itt egy leírás róluk: [link]

2015. jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem Periophthalmus novemradiatus gébem volt. Könnyű volt tartani. Evett élő tubifexet, élő tücsköt.

Amikor megszokta hogy hova teszem a tubifexet, ugyanoda tettem fél kocka fagyasztott artemiát, vagy mysist, és akkor azt is megette.


Homokot tettem talajnak, 112 literes akváriumba volt, kb 15cm magas vizet töltöttem bele, hogy a szűrő is beférjen és hogy tudjak vizet cserélni ha kell.


Tettem bele nagy köveket, amik kilógtak a vízből, és polifoamból vágtam kicsi matracot is. Csomószor kiült a matracra és azon utazott, majd onnan átugrott egy kőre. Aztán meg be a vízbe. Az akváriumot le kellett takarni, mert a géb nagyokat pattogott.


Aztán csináltam neki egy másik akváriumot, 50 cm magas üveglapokat ragasztottam össze és annak már nem kellett tető, mert abból nem ugrott ki.

2015. jan. 2. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2015. jan. 3. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!