Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Sötétkúra árt a pézsmateknős...

Tofadam kérdése:

A Sötétkúra árt a pézsmateknősnek?

Figyelt kérdés
EgHalakkal együtt tartok akváriumban egy pézsmatekit és az akváriumban eléggé elszaporodtak a lebegő algák. a víz elég zöldes színű és nem látszik át. Sötétkúrát szeretnék alkalmazni rajta és nem tudom a teknősnek ártana e 3 nap teljes sötétség?
2015. jan. 1. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Hülyeség a sötétkúra, inkább vedd a fényt gyengébbre, állandóra. Pl tedd magasabbra a lámpát, vagy tegyél az ablakból jövő napsütés útjába egy kartonlapot.
2015. jan. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kibírná, őszintén szólva nem tudom, lenne e baja.

Azt viszont nem értem, mit vársz ettől?


Igen, van az a helyzet, mikor segíthet egy sötét kúra, de jobb esetben az mással is együtt jár. Gondolj végig néhány tényt.

Az a lebegő alga kialakult valamitől.

A természet mindig az egyensúly felé törekszik, tehát olyan valamitől alakult ki, amiből fölösleg van. (Nitrogén vegyületek)

Ez a fölösleg a halakra nézve mérgező.

Ha kiirtod az algákat, semmi nem marad, ami ezeket a méreganyagokat "raktározza" megegye.

Plusz a mérgen kívül lesz néhány millió döglött algád, ami belerohad a vízbe.

Végeredményként pedig ha semmi mást nem csinálsz, akkor ahogy most is, később is ugyanúgy vissza fognak jönni az algák.

Hacsak a mérgezéssel nem nyírod ki az akváriumot, mert akkor nem lesz ami terhelje a vizet.


Úgyhogy ha valami érdemben akarsz tenni, akkor kezdd azzal, hogy leírod, hogy hány literben milyen, és mennyi állatot tartasz, pontosan milyen szűréssel, milyen erős világítással, és mennyi élő növénnyel.

2015. jan. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!