Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik a tennivalók amikor szül...

F.Gergely kérdése:

Mik a tennivalók amikor szül a guppi?

Figyelt kérdés
Tehát kaja , kivegyem-e az akvából? stb......

2015. jan. 4. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
el kell különítened a többi haltól=nem külön helyre hanem csak egy szülő akváriumot kéne venned az bele az aksiba abba meg a guppi csaj.
2015. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha meg akarod hagyni a kisguppikat,akkor vedd külön az anyát egy növényekkel teleültetett akváriumba(amiben érett a víz és van megfelelő szűrés),és ennyi.Én nem hagynám meg a kicsiket,mert most van nekem is vagy 60 kishalam,amit nem tudok hova tenni.

Én egy 30 literes akváriumban neveltem fel őket.Napi 4x adtam neki enni sera micront(az anyát én külön szülőszobába tettem).Ha már jól meg lehet különböztetni a nemeket,akkor külön kell választani a hímeket és a nőstényeket,nehogy beltenyészet alakuljon ki,mert az gerincferdüléshez és egyéb genetikai hibákhoz vezet.


A másik lehetőség,hogy bennthagyod az anyát a nagy akváriumban,és kihalászod a kicsiket,vagy benn is hagyhatod őket,de akkor nem fog sok felnőni.

2015. jan. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a kicsiket szoktam kivenni, nem az anyát különítem el (azt, hogy mikor szül az anya, nem tudhatod, esetleg elég sokáig el kell különítened, a kicsiket meg legfeljebb fél napon belül észreveszed).
2015. jan. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bnori2005 válasza:
Még elötte venni kell egy ellető ketrecet és át kell rakni a terhes anyukát! Mert ha nincs ketrec akkor a többi hal megeszi a kicsiket! És ha kész az anyuka a szüléssel akkor következő nap szedd ki az anyukát mert megeszi a kicsiket!
2015. szept. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!