Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti tóban milyen halat...

Kerti tóban milyen halat érdemes tartani, mennyit és mekkora tavacskát kell csinálni?

Figyelt kérdés
Vagy van ennek bármi értelme? Teknőst és halat szeretnék tartani. Majd tavasszal akarom megásni. Olyan halat szeretnék ami jól érzi ilyen közegben magát, de egyáltalán nem tudom milyen volna a jó.
2015. jan. 7. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Az aranyhal erre lett kitalálva :) hidegvizi halként sokkal jobban érzi magát kerti tóban mint akváriumban. Egy jól kialakult tavi ökoszisztémában vígan szaporodnak is. Mindenképpen ásott, mondjuk fóliával bélelt tó alkalmas, a kicsi várásolható műanyag medencéjű tavakban nem tud áttelelni. Azonban ha 80 cm- 1 méter mély tavat ásol simán képesek kint áttelelni bevermelve magukat az iszapba. Úgy vettem észre, ahhoz hogy ikrát rakjanak nem szabad túltelepíteni és mindenképpen kell valami finomabb szálú vízinövény. Egy 2,5 X 1,5 a legmélyebb pontján 1 méter mély tóba 5-7 kifejlett példány egészséges telepítési intenzitás, ugyanis elég nagyra nőhetnek a szabadban (akéár 20-25 cm). A teknőst szerintem felesleges, mocsárit nem tarthatsz, mert védett, a vörösfülű ékszerteknős meg macerás télen és veszélyezteti a halakat is (pláne ha még enm kifejlettek), esetleg békát hozhatsz bele, ha nem igényleg a szaporulatot. Mivel már tíz éve van kerti tavunk szívesen válaszolok a kérdéseidre ha tudok.
2015. jan. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor testek fel majd párat, köszi! Szeretnék tekit is tartani, jelenleg is van akváriumban a teleltetés hogy néz ki náluk? Egyébként megoldható, hogy két tavat ássak, ha ez az ára a halak és teknősök tartásának. Melyiknek milyen mély kell? Halat elmondtad és a teknősnek? Valamint kell bele valamilyen vízforgató eszköz, vagy növény elég?
2015. jan. 7. 19:02
 3/5 Dioxyde ***** válasza:
Műanyag tó jó ha csak teknős lenne benne halaknak a fóliás megoldás kell meg jó szűrés.Aranyhal,Koi mehet bele.Teknőssel nem célszerű tartani halat előbb utóbb levadássza eleség állat a hal neki.
2015. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezüskárász barátoméknál bírja a telet, az aranyhal nem.

Ott másfél méter mély a tó és 2x3méter alapterületű.

Kisebb tóban lehet hogy a kárász sem bírná, de ha télire teszel az előszobába egy akváriumot, ott áttelelnek.

2015. jan. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az első válaszadó vagyok. 1. a teknőssel kapcsolatban már elmondtam a véleményemet, társítani a két állatot nem célszerű. De erről nem akarok véleményt alkotni, mert nem tartottam kint teknőst sosem (na jó egyszer kivitem őket két napra). De úgy képzelem, hogy a teknősőöknek úgy kell megoldani a helyet, hogy ne legyen esélye elmászni, ez meg külön macera, a macskák meg szintán veszélyeztetik őket. 2. Ha jól be tudod állítani a tavad ökoszisztémáját, akkor nem szükséges tavi szűrőberendezés (tavakhoz elég drága), de ehhez rendesen be kell telepíteni növénnyel. Hínárt (gyors növekedésű) és tavirózsát ajánlom, ezek jó sok tápanyagot felhasználnak, eredményesen lehet ellenük kűzdeni az alga és a méreganyagok felhalmozódása ellen. Nekünk mindig volt egy kis szivattyú letéve, nagy melegben egy kis csobóba vezeti ki a tó vizet, hogy meglegyen az oxigénbeoldás. Ez nem szűrés, csak vízforgatás.
2015. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!