Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bejáratós akváriumban csigák...

Bejáratós akváriumban csigák jelentek meg, van-e valami teendőm?

Figyelt kérdés
63 literes, kb másfél hete megy, 4 kisebb növény van benne, a víz 27 fokos, 4-5 jelenleg kb 4mm-es csigát számoltunk össze.
2015. jan. 8. 00:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi, megeszik a maradék kaját, leeszik az algát a növényekről és az akváium faláról. Hasznosak addig, amíg nincsenek túl sokan.


Ha már 30-40 csigát számolsz, akkor viszont már nem hasznosak, mert az anyagcseréjükkel ők is terhelik a vizet.


Én azt csináltam, hogy kiszedtem párat kézzel amikor sok volt és odaadtam valakinek. Le lehet őket húzni a wc-n is ha nem kell senkinek. De akinek van botiája, az megeszi. Vagy ha beteszel az akváriumodba egy csigaevő csigát, ő is megeszi a kis csigákat.

2015. jan. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Keress rá képre aztán azonosítsd milyen. Ha sötét barna kicsi az algázó, ha nagy sárga (almacsiga) az okozhat majd bajt ha sok van. De ha eteted nem nyúl a növényekhez, a lemezes tápot imádja.
2015. jan. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm.
2015. jan. 8. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!