Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Le fog tisztulni a víz, ha...

Le fog tisztulni a víz, ha véletlen vizbetöltéskor felkavartam a növénytáptalajt és most az egész víz nagyon koszosnak tűnik tőle?

Figyelt kérdés

2015. jan. 8. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze,egy kis időbe telik
2015. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, csak picit megijedtem mert msot használok először ilyen növénytáptalajt. :)
2015. jan. 8. 14:20
 3/5 anonim ***** válasza:

A táptalajnak magas a szerves anyag tartalma, te látod menyire és menyi kavarodott fel, ha sok akkor kb olyan mintha bele öntöttél volna az akváriumba egy doboz haltápot.

Valószínű nyitottál egy csatornát, szivárgási pontot, a fölső talaj félre söprésével, így ott ködszerűen szivároghat a talaj.


Szűrőtől függően kitisztul, külső szűrőnél gyorsan, viszont a vízparamétert csak vízcserével tudod helyre rakni, csökkenteni a szerves anyag szintet.

Ha sok kavarodott fel akkor a halaknál mérgezés lehet, komoly algásodást is okozhat.

2015. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak, hogy tisztázzuk a táptalaj az egy vízben oldódó, gyurmaszerű állagban kapható, vagy kiszárított formában, fedni kell általános, nem oldódó talajjal, vastagon, végül is egy fertőtlenített, hőkezelt, dúsított iszap.

Példa manado, pro soil, Oliver knott, amazonia az nem táptalaj a mulm kavarodott fel, az semmi.

2015. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jbl Aquabasis plus, amit lefedtem körbe fekete bazalttal és igen felkavartam amikor a vizet öntöttem bele. Egy picit azóta tisztult de akkor egy kis vízcserét beiktatok msot sűrűbben.
2015. jan. 8. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!