Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Infuzórium indításnál, miért...

Infuzórium indításnál, miért és vissza jön, ha kivédtem?

Figyelt kérdés

Első indításnál az akvárium másnapra opálos lett, sok infuzórium elszaporodott. Hhárom napig hagytam, hogy hátha elmúlik magától, de sajnos nem tette.

Az aksi mérete 100x40x60 (240L), halak még nincsenek benne, malawi sügerek lennének, ezért növényzet sincs. Most előjáratom az akit, hogy érjen a víz.

Szerencsére sikerült kivédeni az inváziót 2 nap letakarással és a második nap 20% vízcserével (a második nap ma van).

A kérdésem pedig az lenne, hogy mitől lehetett indításnál és, ha most visszavertem őket, akkor mihelyst újra fényt adok az akinak, akkor ezek visszajönnek és egy ördögi kör indul?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2015. jan. 9. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kezdeti szakaszban előfordul az ilyen, minden különösebb ok nélkül. Ezért kell a bejáratás, hogy ezek most menjenek végbe.

Hogy vissza jön e? Próbáld ki. Ahogy mondtam, erre való a bejáratás.

Egyébként nem jellemző.

2015. jan. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor járatom tovább az akit. :)
2015. jan. 9. 22:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Néha szórjál be fagyasztott kaját.
2015. jan. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Van egy sejtésem, hogy miért jött az infuzórium.

Eddig nem használtam, de most kipróbáltam egy klór és nehézfém mentesítő JBL adalékot és ugyan annak a leírása azt írja, hogy kvázi azonnal hat és nem okoz gondot, ám szerintem mégis kinyírta a baktérium kultúrát, amit beletettem a vízbe, szűrőbe...úgyhogy csak óvatosan használja, aki még nem próbálta. Legközelebb már biztosan várnék egy napot legalább, mielőtt a baci kultúrát beleraknám.


u.i.: eltelt egy nap és nem jött az infuzórium, remélhetőleg kiütéssel győztem :))

2015. jan. 10. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!