Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rózsaszín zebradániót valahonn...

Failxd kérdése:

Rózsaszín zebradániót valahonnan lehet még venni, szerezni? Lehetőleg Budapestenés környékén!

Figyelt kérdés

2015. jan. 12. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért akarsz génkezelt állatokat tartani? Fúúújjj!! Pfff!
2015. jan. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert gyönyörűek, de a kérdésre egy segítőkész válasz érdekelne. Köszönöm!
2015. jan. 12. 13:16
 3/8 Platypus ***** válasza:
100%
Legálisan nem, EU szabály tiltja a kereskedelmét. A szabály jó pár éve megvan, de mostanában már ellenőrzik is és szép kis bírság jár érte.
2015. jan. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, ez hasznos információ, köszönöm a válaszod!
2015. jan. 13. 10:43
 5/8 Stewy0001 válasza:
Sziasztok! Bár az EU a forgalmazását tiltja, gondolom a meglévő állományt lehet tartani. Én is szeretnék párat az akváriumba. Kérem ha valakinek van felesleges, vagy túlszaporulata amitől megválna / elcserélné jelentkezzen. Köszönöm!
2015. jan. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 5 napja még vettem kisállatboltban legálisan. Azt nem tudom, hogy hogy ha illegális, de 1 napja voltak ott, teljesen új halak voltak a boltban. Bár nem Budapest környékén történt ez.

Amúgy mi a baj velük? Nekem 4db van a többi zebra és leopárd dánió között és ugyan úgy viselkednek, mint a többi. Lehet, hogy génkezelt, de nem fáj neki, mert azt lehetne rajta látni azért.

2015. jan. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
Üdv mindenkinek. Nos, először is...: NEM génkezelt! Tessék utánaolvasni és nem hülyeségeket beszélni. A másik: hagyományos tenyésztéssel (sokszor) már az első generáció is fakóbb, nem szép. Szóval, felllejtős... -m-
2015. jan. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:
Dehogynem génkezelt. Konkrétan az Acropora korallból származó DsRed fehérjét hordozza. UV fényben világít is. Nem fáj neki, nem lesz tőle más, de az EU szabályok tiltják. Ettől függetlenül sok helyen lehetett kapni, biztos most is találni még itt-ott. Az ellenőrzés nagyon gyenge, a legtöbben nem is tudnak a problémáról. Az injekciós halfestés is legalább 10 éve tilos, mégis szoktam vele találkozni a boltokban.
2015. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!