Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen nőstényeket szerezzek...

Milyen nőstényeket szerezzek az alábbi bettáimhoz?

Figyelt kérdés

Pároztatás céljából.

Van 2 márvány deltás, és egy fátyolúszós (az ő mintáját nem tudtam beazonosítani, de itt egy kép: [link] )


Nem igazán mertem venni bolti lányokat, tenyésztőnél meg nincsenek. Esetleg testvérek, de azokkal meg nem hiszem, hogy jó ötlet lenne keresztezni.


Merre keressek és milyeneket?


(okoskáknak: most tanulom a dolog csínját-bínját, köteketésekből nem kérek)



2015. jan. 16. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanolyanokat vegyél neki, boltól vedd, mert ott nem fenyeget az a veszély, hogy esetleg rokonok. De csak azokat vedd meg, akiken látszik, hogy egészségesek.
2015. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de delta marble-t melyik boltban találok? :)
2015. jan. 16. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Őszintén? Én a fátyolfarkút nem szaporítanám tovább. Egyrészt nem etikus, mert így is túl sok rohad meg a boltokban közülük. Másrészt a te halacskád biztos nagyon aranyos meg kedves, de se formára se színre nem kiemelkedő példánya a fajtájának. Szerintem ő jobb lenne, ha megmaradna kedvencnek.


A deltákkal már lehetne kezdeni valamit. Ők legalább keresettek :) Formára halfmoon, delta, superdelta egyre megy: egy "alomban" megtalálhatóak ezek a variációk. Elvileg lehetne valamennyit javítani az uszonyok szögén, ha HM csajszival pároztatnád őket.


A márványos gén... hát az attól függ mit szeretnél kezdeni. "Viccesen" öröklődik, úgyhogy márvány x márvány párosításból sem csak márvány halacskákat kapsz. Ez lenne itt itt a szakirodalom hozzá: [link] Érdemes lenne az egész weblapot áttanulmányoznod, ezzel karöltve: [link] Sokat lehet belőlük tanulni.


Azt viszont érdemes lenne megfontolnod, hogy nem lenne-e több értelme, illetve könnyebb kapásból párt keresni tenyésztésre, meghatározott tenyészcéllal.


Remélem tudtam segíteni valamit, én csak annyira ástam bele magam a témába, hogy tudjam miért NEM akarok sziámi harcos szaporítani :P

2015. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A fátyolosat nem is szaporítanám, őt csak azért írtam ki, hogy hátha meg tudja mondani milyen mintájú :)


A delta fiúkat együtt vettem, de lánytesókból nem hoztam, mivel nem akartam rokonságon belüli szaporulatot. Reméltem, hogy találok máshol lányt, de erre az esély eddig gyök 2.

Ha lesz lehetőségem párban venni ilyen különlegeseket, szeretnék belevágni a tenyésztésükbe.

2015. jan. 16. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!