Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakóros a mikiegér plattim,...

Darakóros a mikiegér plattim, de nincs gyógyszer! Mit tehetek? Hogyan gyógyíthatom meg?

Figyelt kérdés

Amikor reggel ránéztem, már volt rajta egy kb. 1mm hosszúságú pont.

De sajnos nem tudok gyógyszert venni.

Beraktam egy befőttes üvegbe, melegvízbe, ( temészetesen a csapvizet hagytam állni.) De csak szívószállal tudom a vizet átforgatni. És azzal fújok neki oxigént. De ettől meggyógyulhat? Vagy mit tehetek érte?



2015. jan. 16. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Jól tetted, hogy elválasztottad, mert gyorsan terjed. Sajnos, szegényen már nem nagyon tudsz segíteni, de mint mindig, most is van remény!

Először is: Nincsen másik akvárium? Hány hal van a másikban?

Meg kéne cserélni a helyeket, a beteget az akváriumba vissza, a többit minél nagyobb befőttes üvegbe.

Másodszor is: Emeld a hőfokot 25-26 fokra, de talán a 27-et is kibírja, el kell tüntetni a többi kórokozót!

Harmadszor: Reménykedjünk :(

2015. jan. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Van egy másik akvárium, de nincs hozza szűrő, mert hát inkább terrárium.

Most kb 17 hal, abból 12db 2 hónapja nálam született Black Molly.

(Eladók! )

De én már sokszor mentettem meg halat gyógyszer nélkül, úgyhogy reménykedek.

Egyedül szegény hőgutás axolotlomat nem sikerült gyógyszerrel sem.

Ja és egyébkén megfelelő körülmények között vannak.

2015. jan. 16. 12:25
 3/12 Platypus ***** válasza:
100%
Rakd vissza a többi közé! A darakór fertőzőképes alakja az akvárium talaján van, nem a halon. Ahol egy hal már pöttyös, ott vannak fertőző rajzók a vízben, a többi is elkapta, csak még tünetmentes. Következik ebből, hogy mindenképpen az akváriumot kell kezelni, berendezésestül, egészséges halastul együtt. A házi megoldás, hogy sózd meg a vizet és emeld fel a hőfokot, néha ez is elég. De amúgy sokkal egyszerűbb lenne, ha vennél egy flakon metilénkéket vagy parakillt kőkemény 200Ft-ért bármelyik halas boltban.
2015. jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Könöm! Kipróbalom! :)

És venni azért nem veszek, mert a boltban elfogyott!

2015. jan. 16. 12:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Másik bolt nincs a környéken?
2015. jan. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs másik bolt.

Vagy tud valaki Bátonyterenyénél egy halas boltot?



És az előző válaszolótól, kérdezem, vagy attól aki tudja, hogy az nem baj, ha esznek a sóból?

2015. jan. 16. 13:02
 7/12 anonim ***** válasza:
Emeled 29 fokra a hőmérsékletet. És tegyél a vízhez 10 literenként két kávéskanál sót. Lehet a gyógyszer nem is fog kelleni.
2015. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát, jót biztos nem tetszik. Legközelebb fogsz egy joghurtos poharat, bögrét, befőttes üveget vagy valamit, szedsz ki az akváriumvízből, elkevered benne a sót, szép, lassan adagolva visszaöntöd az akváriumba.
2015. jan. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Rendben, legközelebb úgy csinálo.

És igen felemektem a vízet 29 fokra, már csak az lenne akérdésem, hogy ezt mennyi időközönként kell csinálni ezt a sózást?

2015. jan. 16. 13:27
 10/12 anonim ***** válasza:
A 3-asnak! A nézz utána a kórfejlődésének! mert a betegség terjedése és az aljzat között semmi összefüggés sincs!! pl. itt megnézheted: [link] Azzal sem értek egyet, hogy a hőmérséklet emelése gyógyít, csupán az az eredmény, hogy a ciklus gyorsabb lesz. Megoldás valóban a vegyszeres védekezés (pl. metilénkék, malachit-zöld v. bármely anilin festék származék).Dozisa: 0,2 - 0,8 mg/l - 3*24 óra. Vigyázat 24 óra elteltével vízcsere, mert a vegyszer toxikussá válhat.
2015. jan. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!