Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 45 literes akváriumba,...

Villevalo12 kérdése:

Egy 45 literes akváriumba, milyen halakat tehetek és mennyit a mostaniak (két black molly, egy törpeharcsa és egy szifó ) mellé?

Figyelt kérdés
2015. jan. 21. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a 45 liter kicsi a szifónak.

Milyen törpeharcsád van? Azok általában csapathalak, nem illik őket egyesével tartani. (De attól függ milyen.)

2015. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a szifónak semmi baja,már hónapok óta,úgy tűnik,bírja(a kereskedésben és mondta a srác,hogy nem lesz vele gond)s algaevő harcsa,de ő is jól el van,és teszi a dolgát rendesen :D
2015. jan. 21. 15:23
 3/12 anonim ***** válasza:

Az összes eddigi haladnak kb. 100 literes aksi kellene...

Semmiképp sem tennék bele többet! Sőt! Inkább kisebb halakra kellene cserélned őket.

2015. jan. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Anci 100 liter minimum

Szifó 100 liter minimum

Black molly 100 liter miimum.

Ezek HELYETT tehetsz bele nano halakat vagy 1 hím bettát.

Gondolom normális szűrőd sincs.(ha van,akkor bocsi)

Az eladóra meg nem szabad hallgatni,mert csak eladni akar,ez a munkája,eladna neked egy aranyhalat is 20 literes akváriumba,amikor annak minimum 200 liter kell.

2015. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is annyit tudok mondani, hogy ezeknek a halaknak több hely kéne.


45 literbe tehetsz 1 bettát (hímet vagy nőstényt)


Vagy nanohalakat:


[link]

2015. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

hát,nem tudom,a molly-k több ,mint fél éve élnek ,és kutya bajuk,szépen nőnek :)

egyébként nagyon jó a szűrő is,szépen végzi a dolgát :) és a növények is szépen fejlődnek

2015. jan. 21. 17:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Nézd, egy 4 nm-es ólban tartott disznó is szépen nő, ettől még nem biztos, hogy szeret is ott lenni. Felelősséggel tartozol a halaidért, ha már tartod őket. Törekedned kell arra, hogy a legjobb körülményeket biztosítsd nekik, mert úgy tudsz bennük gyönyörködni, ha ők is jól érzik magukat. Nem véletlenül vannak megadva az ajánlások az egyes halak mellé. Persze, ideg-óráig elvannak rosszabb körülmények között is, de hosszútávon nem jó nekik. És ezt nem cáfolja az sem, hogy már fél éve elvannak nálad a mollyk. Te is ellennél évekig is egy szobába zárva, mégsem éreznéd jól magad, sőt fizikai problémáid is lennének. Ellenben ha egy kertesháznyi területre lennél bezárva, akkor ott pl. ki tudnád magad futkározni. Ha másokkal lennél összezárva, akkor meglehetne köztetek az interakció is, de ha akarnál, el is vonulhatnál a kert vagy a ház egyik zugába, hogy egyedül legyél.
2015. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
és akkor nano halakból,mennyit,mit,hogyan érdemes? ne haragudjatok a tudatlanságomért
2015. jan. 21. 18:39
 9/12 anonim ***** válasza:

1 hím és 3 törpe gömbhal

8-10 csigasügér

6-8 parázslazac

1 hím és 3 nőstény elegáns törpefogaspontyoscska

10 smaragd törpe razbóra

10 gyöngydánió


de neked kell tudni, hogy mi tetszik

én csak példákat mondtam

2015. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2015. jan. 21. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!