Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi kaját adjak 26 halnak?

Mennyi kaját adjak 26 halnak?

Figyelt kérdés

15 neon, 5 serpalazac, 2 törpegurámi, 2 ramirezi, 2 sziámi algaevő.

Egy kocka fagyasztottat megesznek mindig, plusz mellé kapnak lemezest vagy granulátumot 1-2 csipetet. Merjek nekik többet is adni? Nem akarom túletetni őket, de azt sem szeretném, ha éheznének. Még nem nagyon tudtam annyit beleszórni, hogy ne fogyjon el. Mondjuk nem is nagyon próbálkoztam még több adaggal, mert félek, hogy nem eszik meg.

Szóval nagyságrendileg mégis mennyit kellene adni nekik?



2015. jan. 23. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek a két sziáminak dobj valamit, példa zöldséget a talajra, ők hatalmasak és belesek lesznek, nekem a legnagyobb majdnem akkora mint egy virsli.


A többieknek elég 1 kocka fagyasztott.


Csak megjegyzés, a sziámi ormányos márna magába agresszívabb mint a stendhal, ha ketten vannak egyik előbb utóbb kicsinálja a másikat, utána a többi halat, ha 4 van akkor kergetőznek de a többi hallal teljesen passzívak, egymásban sem csinálnak kárt.

2015. jan. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


A sziámiknak szoktam adni pár naponta forrázott uborkát, azt nagyon szeretik. Egyébként jönnek ők is a kajáért bátran, mindent megesznek.


Ilyen fajta sziámim van amúgy: [link]

Itt azt írja békések, direkt nem a "repülő rókát" vettem, ami agresszív. Bár a repülő rókát hallottam már erre is használni. Te is erre gondoltál?

Most kb vékonyabb ujjnyi nagyságúak, mindig együtt úsznak mindenhová.

2015. jan. 23. 19:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ormányos márnám van, figyeld őket ha nagyon kötegednek egymással vagy a többi hallal akkor kevés lesz a kettő.


Nekem kifejlettek vannak, ez egy kifejlett nőstény kék gurámi: [link]

Egy bank kártya + 2 cm

A hím gurámik kb másfél bank kártya, az ormányos márnák meg majdnem kettő bank kártya hosszában. (nem vagyok otthon nincs centim)


Megeszik az artemiát is, ha csak őket nézed a videón látszik, hogy kötekednek néha: https://www.youtube.com/watch?v=SMLn52iVYvA


Mellé én adok bőven zöldséget, akkor kevés növénybe rágnak bele.

2015. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A videón nagyobb hím gurámik vannak, én külön tartom a nőstényeket, hímeket.
2015. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tényleg bocs, találtam centit a munkahelyemen, kb 17 centisek az ormányos márnáim, feneketlen gyomruk van.


(8,5cm egy bank kártya)

2015. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Össze kavartam a dolgokat:D a lényeg a márnákon mulik a dolog, ők belesek és nagyok lesznek, nálam heti 3 alkalommal kapnak fejenként egy durván 3cm átmérőjű és 1 cm vastag uborka szeletet, így kevés növényt esznek meg és etetésnél kevesebb artemiát. Kapnak még mellé más zöldséget is, hasonló menyiségben mint az uborkaszelet.
2015. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!