Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy 100Les akváriumo...

Tofadam kérdése:

Szeretnék egy 100Les akváriumot. Tudom hogy nem szabad spórolni rajta én mégis a legolcsóbb megoldást keresem. Valaki le tudná írni mennyibe fájna ha a halakat és a növényeket nem számolnánk mert azokat ingyen be tudom szerezni?

Figyelt kérdés

Van egy két elképzelésem amit meg szeretnék valósítani:

aljzatnak valami sötét fekete vagy barnásra gondoltam esetleg egy kevés táptalaj is a növényeknek. egy 100W-os fűtő a világítást ledesre tervezném mert számítana a havi fogyasztása is az akváriumnak. iLLetve a szűrőben nem vagyok biztos hogy 100L be elég e egy belső szűrő és mellé a jelenlegi aquael fan mini Plusom vagy külső kéne?és belső,külsőből is ár érték arányban a legjobb kéne mert anyagilag nem vagyok nagyon eleresztve.

Ja és CO2-t nem terveztem kb mennyi az a növénymennyiség aminek elég a felszín fodrozásával beoldott gázmennyiség?

nagyjából ennyi lenne az amire kíváncsi lennék bocs ha kicsit összevissza a kérdés próbáltam nagyjából érthetően fogalmazni :)



2015. jan. 26. 16:22
 1/5 YaniHUN válasza:
20%
Minek rakod a medencéd a szobádba?
2015. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
NEm értem a kérdést...
2015. jan. 26. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Külső helyett csinálj mattent, belsővel az lazán elviszi.
2015. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pendulum92 ***** válasza:

Én csak tippeket tudok adni:


- táptalaj: kicsit jobb minőségű virágföld

-aljzat: aprós sóder vagy bazalt

-szűrő: Ha lesz megfelelő világításod, elég a növények ammóniafelvétele(olvasmány: [link] ), nem kell (drága) szűrő, csak vízmozgató, amire bármi jó. Vagy ha kevés növényt tervezel akváriumon belül, akkor egy ilyet építs: [link]

- A co2 adagolás növényfaj kérdése, a mennyiség mellékes. Van bőven olyan növény, ami közepes fény mellett co2 nélkül gond nélkül fejlődik.

- világítás: A LED macerás, vagy drága. Ami jól van megcsinálva és gyári, annak az ára a csillagos eget is verheti. Ha szeretsz macerálni, akkor csináld meg, de a hőelvezetésre nagyon érzékeny a LED.

2015. jan. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem vedd a 112 literest 9900-ért.

[link]

Az egy jó méret.

Nekem ilyen szar 6wattos ledes fénycső volt rajta.

Az echinodorus és az anubias nem döglött ki alatta.

Asszem 5ezer Ft az a fénycső, csak be kell dugni a konnektorba, van hozzá kábel is.

Atlantiszba vettem, csak a fénycsövet szigetelőszalaggal oda ragasztottam az akvárium hátsó pereméhez.

Az akváriumot nem töltöttem tele vízzel, nehogy beérjen a vízbe a fénycső. Úgy tettem bele halakat. Talajnak sima homokot raktam bele, azt vettem díszhal boltban.

A duna mentén pedig szedtem nagyobb sóderkavicsokat, csak feketéket, mert az tetszett. Egy zacskóba kocsival hoztuk haza, mert olyan nehéz volt, hogy nem bírtam el.

2015. jan. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!