Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 hónapja indult akváriumomba az indítást követően szépen növekedett a valisneria. 3-4 hete viszont megtorpant a növekedésbe, megjelent rajta a barna alga. A fénycső teljesítménye csökkenhetett, vagy a vízfelszínen lévő hártya fogja vissza?


2015. jan. 30. 00:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]


[link]


Az új hajtásokat viszont folyamatosan hozza.

2015. jan. 30. 00:27
 2/11 anonim ***** válasza:
Kék folyadékot(nevét nemtudom) tegyél bele… boltban tudják mi az....valószinű baci...
2015. jan. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Kék folyadékot(nevét nemtudom) tegyél bele… boltban tudják mi az....valószinű baci...nekem is előfordul van mikor az akvárium üvegén keletkezik...kékfolyadék megállitja..igaz,akvárium víz 80% át lecserélem,növényeket nem szoktam piszkálni.
2015. jan. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
..na..ez 2x ment el!!!! :)
2015. jan. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A hártyát 10-15 dolog okozózhatja, valamiből vagy több van vagy kevesebb, növények, kövek, haltápváltás, plusz halak érkeztek, kevés a növénytáp, sok a növénytáp, alga bomlás, oxigén hiány, alacsonyabb hőfok, magasabb hőfok, ingadozó hőfok, sokáig pihentetett csapvíz, keveset pihentetett víz stb van még biztos amit tapasztaltam, most így ennyi.

olyan is van, hogy a hártya vagy olajos felszínt több tényező együttállása okozza.

Példa kitöltesz egy pohárba csapvizet, kiteszed az ablakba, pár nap múlva nyálkás hártya lesz rajta.

Erős felszínfodrozás, az esőztető csövek nagyobb szögbe állítása megtöri, nem hagyja összeállni.


A vallisneria csak olyan akváriumba marad meg ami stabilan, hosszabb távon, egyforma vízparaméterekkel rendelkezik, stabil, egyenletes kálium szint mellett.

Ha számot kellene mondani itt a vallisneriás kérdésekre visszaemlékezve, akkor 10 emberből 9-nél tönkremegy.

Én két marékkal csipálom ki rendszeresen, kipusztíthatatlan nálam.


Azt is figyelembe kell venni egy növénynél, hogy tartalékkal érkezik, ez a tartalék sokáig kitart, nagy növényeket vettél, micro elemekből biztos lehetett tartalék, ez idővel kiürül.


A másik oldalon volt vallisneriás kérdésed, látom azóta nálad is kúsznak az indák, írtam ott is, amikor 100%minden akkor megy a talaj alatt, fölött, van olyan időszak amikor csak a kicsi hajtásokra gyúr a növény.


A talaj alatti, fölötti, együtt csak nagyon eltalált harmonikus N.P.K mellett működik.


Egy véletlen folytán, az egyik itt kérdező linkjéből megcsináltam a profitot: [link]


Ad egy kicsi támpontot a kálium és vele együtt a micro szint eltalálásában.


Több akváriumnál aquatanal tudtam beindítani a növényeket, ez az összetétele:

В grupe vitamins- 0.08%

EDTA - 0.028%

Etile spirit - 0.12%

Kalium sorbate - 0.028%

Natrium acetate - 0.08%

Metilen blue - 0.0002%

distilled water - 99.6638%


A felsorolásból az etilén-diamin-tetraecetsav (edta) stabilizálja a növénytáp összetevőit, ez már sok előkészítőbe benne van, mindegyikbe ami köti a nehézfémeket.

2015. jan. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kezdtél el túl sok tápot adni?

Csak mert nekem nem értettem,hogy miért nem nőnek a valiznériák,de amikor elfogyott a profito,akkor elkezdtek nőni mint a gomba.Mint kiderült a gyári adagolás 2x-esét adtam.A gyári adagolás szerint adod?

2015. jan. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Nem lesz egyszerű feladat eltüntetni, nem is gondoltam, hogy ilyen összetett dolog.

Amik nálam okok lehetnek: kaja, túlzott profitó adagolás, sokáig pihentetett víz.

Köszönöm Joci a táblázatot, megpróbálom valahogy belőni az optimális adagot.

2015. jan. 30. 09:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Annyiból egyszerű a hártya, hogy csak idő kell az eltűnéséhez és stabilitás.


A vallisneriát tudod függetleníteni valamilyen szinten, csinálsz egy ültető tálat, az aljába akvarisztikában kapsz tőzeget olcsón, vízzel ősszeggyúród, majd be a tál aljába, esetleg bele alulra egy NPK forrás, kertészeti táprúd harmada.

Ha kész feded a talajoddal majd beteszed az akváriumba, 1 szebb szál vallisneria elég.


Ez fenti szerint volt: [link]


Kövekkel tudod stabilizálni a tál tartalmát, ilyesmi a tál: [link]

2015. jan. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az előtte/utána képen mekkora az akvárium? Nem tudom eldönteni hogy nekem is ilyen növényem van vagy sem.
2015. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

90x44x50 az akvárium, közönséges vallisneria, csak az első tő volt tálba ültetve, utána hozta a kicsi hajtásokat, azoknak már komposztosodik annyira a talaj, hogy nem kell semmi, plusz a fő növény táplálja őket a komposztos földből jó ideig.

Mellé azért nem kevés nitrátot vesznek ki a vízből profito kiegészítéssel.

2015. jan. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!