Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megcsináltam a zöld gyepet az...

Megcsináltam a zöld gyepet az aksiba. Halakat rakhatok bele?

Figyelt kérdés

Szóval ilyen lett:


[link]


[link]


- 2 fénycsővet raktam a tetejére (36watt az elég?????).

Élőben világosabb, mint a képen.

- Vettem CO2 tablettát is. Azt már most rakjam bele?

- Van benne egy vízmelegítő 27 fokon. Az jó hőmérséklet?

- Halakat rakhatok bele már most, vagy előbb kell még valami szert belenyomni a vízbe?

- Milyen növényt rakjak még bele szerintetek?


2010. febr. 10. 02:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Fénycső az úgy van, hogy

1db JBL 60centis 18wattos,

és 1db sima fénycső, ami volt itthon.


ez így összesen 36watt, szerintem elég világos, de a "hemanthus" növénynek nem tudom, hogy elég lesz e.

2010. febr. 10. 02:37
 2/11 A kérdező kommentje:

hja és az akvárium nem olyan nagy mint a fénycső,

az aksi az csak 51 centi széles.

2010. febr. 10. 02:40
 3/11 A kérdező kommentje:
Halat most azért nem tudom hogy rakhatok e bele, mert ugye van benne táptalaj, aztán nem tudom, hogy mi oldódik ki abból ami esetleg árt a halaknak, mert ilyen akváriumom még nem volt, csak olyan volt eddig, amibe nem volt táptalaj.
2010. febr. 10. 02:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten akvarisztikai célra gyártott táptalajt tettél be akkor az a halaknak semmi bajt nem okoz. Én azért még a halak beengedése előtt tennék bele vízelőkészítőt.

Egyébként mutatós akváriumot hozál össze. Grat

2010. febr. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tehetsz bele co2 tablettát,már most,a hőmérsékletet vidd lejjebb egy fokkal,és én a hátteret teljesen feketére cserélném,bár ez se rossz,nem az a tulzsúfolt poszter amit sok helyen kapni.valóban szép lett az akváriumod.Amugy én még tennék bele egy kis valiznéria americana-t(a hátsó sort pakolnám vele végig.És a sima fénycsövet idővel,ha lesz pénzed,cseréld le akvarisztikai fénycsőre,vagy inkább növényes csőre.Elöl legyen a fehér fényü,hátul a rózsaszín(növényes cső) nem látszik amugy,ha elöl van a fehér fényű.
2010. febr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja,mégannyit:Megkérdezhetem hogy az a "gyep" szerű növény mi,és hogy kell elültetni?Nekem fűszerű növényem volt,és egy 2hónap alatt szétesett,mindig kiesett egy egy szál a talajból...
2010. febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A gyep neve: Hemanthus, és ott vettem a podmaniczky utcában. Az Eötvös utca és a körút közti részen a díszhal boltban.

Ezt gyapotban adták, de mondjuk a gyökere ennek se valami nagy, leszedtem róla a gyapotot, és egy keveset hagytam rajta, hogy valami összetartsa mikor beültettem.

Elméletileg ha megnő hosszúra, azt le kell vágni, és a levágott szárakat meg beledugni a talajba kicsit arrább, és akkor úgy lehet szaporítani. Szóval fölfele biztos nő, de oldal irányba magától nem tudom hogy fog e nőni. :)

2010. febr. 10. 17:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Kát köszönöm akkor lehet hogy én is veszek egyet,lehet benn hagyom a kosárba,mert a páncélosharcsa szerintem könnyen kitúrná a talajból.
2010. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hja, nem túl stabil, egy nagyobb hal simán ki tudja túrni, az biztos.


Ma még vettem még a westend legfölső emeletén, a főbejárat mozgólépcsőhöz a vízeshez közel, ahol a nyuszik vannak kirakva, 3féle szőrős hínár növényt, mindjárt lefotózom.


Meg beraktam egy teszt halat is, még nem döglött meg :)

2010. febr. 10. 21:56
 10/11 A kérdező kommentje:

Azzal a 3 féle hínárral most ilyen lett:


[link]


[link]



Majd akarok rakni a bal sarokba 1adag valiznéria füvet is.

2010. febr. 10. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!