Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges az, hogy egy...

Lehetséges az, hogy egy ramirezi vagy betta megegyen egy fátyolos guppit vagy egy neonhalat?

Figyelt kérdés
Egy pár hete amikor újratelepítettem az akváriumot eltűnt egy neonhalam, a mai nap pedig észrevettem, hogy eltűnt egy guppi. Az akváriumban 7(6) neon, 3(2) fátyolos guppi, 1 ibolya, 1 király, 2 császárlazac, 2 anci, 1 betta hím és egy ramirezi hím + 1 kiló postakürt csiga. Van rengeteg búvóhely azokat mind megnéztem és a szűrőben se találtam maradványt. Kiugrani se ugrottak, mert mindent átnéztem az akvárium körül

2015. febr. 6. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Az elpusztult halat megehették, főleg az anci szereti :) A lazacok csapathalak, nem nagyon jó a létszám. Az ibolya-,király-császárlazactól én a helyedbe megszabadulnék és a neonok létszámát emelném meg. A pusztulás oka így látatlanba a nitrogén vegyületek miatt lehet, ha frissen indított akváriumról van szó. Mekkora az akvárium? Mivel szűröd?
2015. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Betta elég harcias, szereti megtámadni a többi halat (főleg a többi Bettát) lehetséges, hogy megölték, majd később megették. Bettát én egyedül tartanám csak, ha lehet.
2015. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
85L akvárium és egy Eheim belső szűrőt használok + pakolok be időközönként 1-1 éger tobozt, a vizet előtte lekezeltem Sera aquatan + nitrivec kombóval. A guppi eddig nagyon jól érezte magát és semmi betegségre vagy rosszullétre nem adott jelet, azért is csodálkozom.
2015. febr. 6. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!