Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lesz opálos az akváriumo...

Mitől lesz opálos az akváriumom vizének a teteje? (biológiai hártya? )

Figyelt kérdés
mozog a vízfelszín
2015. febr. 8. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Saccra olyan 10-15 dolog okozhatja, van amikor több dolog egyszerre van jelen akkor elég komoly hártya van.


Bomló: barna alga, növények, haltáp, penészesedő fa, szűrőtakarítás és vízcsere egy időben, sokáig pihentetett csapvíz, el nem fogyasztott halkaja, sok hal, rendszertelen étrend, kicsi szűrőfelület, gyenge áramlás, emberi kéztől is lehet, nem túl régi ajzat, haltáp váltás.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de van még ok.

A hosszabb ideig tartó stabilitás rendszeres részleges vízcserével megoldja, ha a feltételek egyébként jók.

2015. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem egy időben akkor volt ez, amikor telepakoltam az akváriumot gömbmohával. A gömbmoha belsejében volt valami baktérium szerintem, abban a barna sárban, ami benne volt.

És a baktériumok enni kezdtek mikor beszórtam nekik lemezes tápot, mert a felszín megtöredezett, és más formát öltött, ilyen nemtudom elmondani, de érdekes volt. Tehát ez nem egy szimpla olajos réteg volt.

2015. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!