Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Öves díszcsík tartása?

Öves díszcsík tartása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A sügéres akváriumomba 3 hete új lakók érkeztek, 3 macracantha személyében. Az elején aktívan úszkáltak, szemmel láthatólag élvezték a nagy teret, 3 nap elmúltával viszont eltűntek. Azóta csak reggel látni őket leoltott lámpánál. Enni se jönnek elő. A sügérek nem bántják őket. Segíthetne ha vennék még melléjük 2-3 példányt? Más ötletem nincs.



#díszcsík #boita macracantha
2015. febr. 12. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon stresszes halak, valami barlangszerűt csinálj nekik feltétlen, annak közelébe bátrabbak lesznek.


Reggeli órákba aktívak, vonatoznak, mennek egymás után, ha 1 előjön jön a többi is, nem hadjak el egy percre sem egymást, idő kell nekik, ha kifogsz egy bátrabb egyedet akkor sokat lesznek elől.


Alga tabletta, rákfélék, nálam mindent megesznek, ha lukakat ütnek a növényeken kell nekik valami zöldség, saláta, főtt ubi jó.

2015. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


A legnagyobb kövem alá számomra hihetetlen módon beásták magukat. A legnagyobb 13 cm-es példány nem is tudom, hogy fúrta be magát oda, először azt hittem, hogy beszorult. A növényeket nem piszkálták meg, a tropheusok miatt a beszórt táp 70%-át spirulina alkotja. Nagyon remélem, hogy kifogok egy bátrabb példányt, nagyon jópofa halak.

2015. febr. 12. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Esküszöm akartam írni, ha nincs valami akkor be ássák a kövek alá magukat, arra figyelj, hogy rájuk is fog omlani, annyira fogják bővíteni, hogy mind beférjenek.
2015. febr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom. Ma lesz pont a vízcsere, megpróbálok barlangot építeni nekik.
2015. febr. 12. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!