Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért sötétedik az akvárium vize?

Miért sötétedik az akvárium vize?

Figyelt kérdés

Tegnapelott kaptam az akváriumot meg a halakat. Meglepetés volt.

Az akváriumot berendezem, fetoltottem vízzel, figyelve hogy a homérséklet olyan legyen mint amiben hozták a halakat zacskóban a vízé. Volt hozzá egy kék folyadék, abból raktam be 5 cseppet, 2 órát hagytam így, kozben olvasgattam a halakról és lementem vettem levegoztetot (nem tudom ennek mi a magyar neve, én nem Magyarországon élek) egy cso és a csonek a végén egy kúp ami levegot pumpál. Szuro volt az akváriumhoz, az akvárium belsejére kellett betenni. Az elso nap minden rendben volt, vettem homérot is hozzá, olyan helyre raktam ami világos, de nem kozvetlen napfény. Tegnap is minden rendben volt, figyeltem hogy ne etessem túl a halakat, hogy megegyenek mindent, ne legyen felesleg. Élo novény még nincs benne, mert ami nálunk van bolt, ott nem árulnak, ami meg messzebb van, oda csak hétfon tudok elmenni.

Ma reggeltol meg az vettem észre, hogy sotetebb a vizuk mint az elmúlt 2 napban és kezd egy picit poshadt (?) szagú lenni.

Egyébként 16 literes az akvárium és 2 darab 5 centis aranyhal van benne.

A boltos azt mondta hogy 10 naponta kell cserélni a vizet. Ma 2 liter vizet lecseréltem benne. Azt is olvastam, hogy ne egyszerre cseréljem le.

Mit tudok tenni? Nincs korábbi tapasztalatom halakkal.



2015. febr. 14. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért sötétedik, mert kakálnak az aranyhalak és egy ilyen kis akváriumban meg is fognak dögleni nemsokára.


[link]

2015. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A poshadt szag meg ammónia, az első válaszoló frappáns válasza után azt mondom azért, mert pisilnek is.


Nagyon nem néztél utána a dolgoknak, próbáld meg visszavinni a halakat, el fognak pusztulni így.

2015. febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hááát egy 16l-es akvárium bizony elég pici. Biológiailag nagyon nehéz benne fenntartani bármilyen egyensúlyt. Növényt mihamarabb szerezz be, a szűrőt sose kapcsold ki még éjszakára se, és amint lehet keríts egy nagyobb medencét. Inkább ahhoz kezdj majd el felszerelést vásárolgatni, mint megfelelő világítás, szűrés...
2015. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van egy régen gépelt gyostalpalóm, nézd meg mit rontottál el:

"1.töltsd fel az akváriumot szoba hőmérsékletű vízzel (sokkolhatja az élő növényeket a hideg víz)

2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét)

3. indítsd el a fűtőt 25-fokon menjen non stop(a baktériumok sem szeretik a hideget és a növényeidnek se tesz jót)

4. indítsd el a levegőztetőt, ha nincs úgy állítsd be a szűrődet hogy fodrozza a vízfelszínt (a baktériumoknak és a növényeknek szükségük van főként az éjszaka folyamán oxigén utánpótlásra)

5. minden nap szórj a vízbe egy csipet lehetőleg állati eredetű haltápot (így biztosítasz a baktériumomnak lebontani való anyagot, a növényi táp megnöveli a foszfát szintet ezért kell állati szárított kukac,bolha, szúnyog bármi)

6. 3-4 hét után ha azt látod hogy a vized kristály tiszta,

erdei föld illata van akkor mehetnek bele a halak egy szűrőtakarítás, majd egy-két nap múlva 30% vízcsere után.

7. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban 1-2hét, és a kereskedésből mikor elhozod ne egyből az akváriumba hanem várd meg míg leürítenek ne terheljék egyből a fő akváriumot.

8. heti 30% vízcsere állott vízzel, ha szűrőt akarsz takarítani azt soha ne a vízcsere napján és csak akváriumvízbe szabad kimosni.(tálba merj ki vizet)

9. ha látod hogy 1-2 hónap múlva a szűrőd szivacsa nagyon összeesik akkor tehetsz be mellé vagy alá még szivacsot de a réginek mindenféleképp maradni kell.

10. ha vannak élő növények napi 8-10 órára kapcsold be a világítást.

11.Bárminemű gyógyszer, fertőtlenítő, esetleg klóros víz, tönkre teheti az egész kialakult flórát, ezért ezeket kerülni kell a fő akváriumban.(beteg halakat lavórban, vödörben,karanténos akváriumban kezeljük,a klór mentes víz az legalább 24-órát állt víz)"


Az ammónia meg ilyen: [link]

2015. febr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, a 16 liter aranyhalnak vicc természetesen: [link]
2015. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
16 liter aranyhalnak nagyon kevés. Persze kissebb testű halnak, pl bettának határeset, de elegendő lehet. Nekem 400 literes aksiban van 3 aranyhal. Az előttem szólóhoz csatlakozva, én is azt mondom vagy nagyobb akvárium, vagy ha erre nincs lehetőséged kisebb testű halak, pl guppi, vagy betta.
2015. febr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!