Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák! Az Eleocharis...

Akvaristák! Az Eleocharis parvula és a Elatine Hydropiper növénykék jól érzik magukat egy low tech akváriumban?

Figyelt kérdés
Ezeket a növényeket néztem ki, mindkettőt igénytelennek írják le, de azért kíváncsi lennék a tapasztalatokra.

2015. márc. 4. 00:08
 1/7 Platypus ***** válasza:
Az igénytelen relatív. High-tech szempontból azok, mert vannak sokkal igényesebbek. Low-tech szempontból nagyon is kényesek. Az igazi Elatine nem low-tech növény, de egy darabig hibásan árulták a nevén a Micranthemum 'montecarlo'-t, ami már egész jól nevelhető CO2 nélkül is, de még így is ritka kényes egy átlagos akváriumi növényhez képest.
2015. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudnál mondani legalább egy ezekhez hasonlót, ami bírja CO2 nélkül s?
2015. márc. 4. 10:48
 3/7 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy parvula alatt mit értesz. Mert van a törpe vagy mini, amit gyepnek szoktak ültetni. Abból lowtechben szerintem nem lesz semmi, ha már megmaradnak a kis elültetett csomócskák, az már siker. A szép gyephez azért kell a világítás, széndioxid. Ha viszont a nagyobb, 10 centi körülire gondolsz, amit magyarul csetkákának is szoktak hívni - bár láttam más, hasonló fajt is csetkáka néven -, és 1-1 csomóba akarod elültetni, akkor az mehet, nálam is volt sima halas akváriumban.
2015. márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pendulum92 ***** válasza:

Én ezzel úgy vagyok, ha már gyeppel szenvedek, az legyen szép. Ahhoz pedig kell erős világítás és szén-dioxid adagolás. Pár gyepnövény megmaradhat mesterséges adagolás nélkül is, esetleg valamicskét vánszoroghat is, de igazi szép, high-tech akváriumokra jellemző, összefüggő gyepet nem lehet belőlük nevelni.

Kipróbáltam a monte carlot, beraktam low-techbe, de nem igazán nőtt.

2015. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy bettás akváriumot próbálok összehozni, világítás, fűtés, szűrő van, ezért most a növényeket szeretném kiválogatni. Sajnos a fentiek voltak a kedvenceim :D Sebaj, keresgélek tovább.
2015. márc. 4. 16:13
 6/7 Pendulum92 ***** válasza:
Gyepet talán low-techben sok munkával HM-ből lehet csinálni, de az alapból nem gyepnövény, csak kislevelű.
2015. márc. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valójában az aprólevelű növénykék érdekelnek, nem feltétlenül "gyepesítés" céljából. Szóval néhány egyéb példának nagyon örülnék :)
2015. márc. 4. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!