Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Achát csiga belebújt a társa...

I. István kérdése:

Achát csiga belebújt a társa házába. Kell aggódjak?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt azt vettem észre két csigáimnál, hogy az egyik szinte teljesen betolta magát a másik házába. Először azt hittem, csak rámászott, majd közelebbről megtekintve egyértelművé vált számomra, hogy szinte teljesen betolta magát. Gondoltam kufircolnak, de hamar rájöttem, hogy nem ezt olvastam a párzási szokásaikról.


Már arra gondolok, hogy kannibalizmus szemtanúja vagyok, pedig van étel (eléggé változatos: répa, uborka, friss fűszálak, stb) és szépia is van bent az akváriumban.


Mit művelhetnek? Kel aggódjak?



2015. márc. 16. 23:23
 1/9 anonim válasza:
Próbáltad felébreszteni?
2015. márc. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem mertem szétválasztani őket, mivel nem tudtam mit művelnek. Ha tényleg csak felnőttesdit játszanak, akkor nem szívesen zavarnám meg őket.


Fejlemény: Kibújt a másik házából a fűszál cirógatására, és ahogy megérezte a fűszálat, rá is vetette magát. Aztán folyamatosan figyeltem, hogy mi történik - reménykedve, hogy nincs semmi gond. Majd a másik is kibújt. (nagy sóhaj)


Nagyon megijedtem, mert a szívemhez nőttek és nem találtam semmi konkrétumot, mélyen részletezett irodalmat ennek a fajnak a párzási-, vagy furcsa szokásairól.


Szóval, nincs semmi gond. Most már csak tudni kellene, hogy mi volt ez. Nyakukon nem láttam semmi nemi szervecskét, ami az aktusra utalna...

2015. márc. 17. 00:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak megpróbálta kilakoltatni. :D
2015. márc. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Jajj ne haragudj, felreertettem a kerdest, azt hittem a sajat hazaba bújt be...szerintem biztos parosodtak:)
2015. márc. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hány évesek ? Mekkorák ? :)
2015. márc. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2 évesek és kb 8-8,5cm-es a házuk. Testük kinyújtva 13-14cm. Ahogy elnézem, a kisebbik azért még alig találja a helyét, míg a nagyobbik lakmározik rendesen.


Ha párosodtak, az csak akkor derül ki, mikor már lepetézik?

2015. márc. 17. 00:16
 7/9 sántacsiga ***** válasza:
100%
Nyugalom!Teljesen privát ügy! Az én csigáin idősebbekkek, remekül vannak és ha ilyet csinálnak / csinálnak!/ az jut az eszembe - nem ok nélkül - hogy csak a saláta, uborka és a szex! Ahogy kezdődött a tavast igen aktívak, amit abból látok, hogy mostanában négyszer raktak tojást! Hímnősek, egyenként legalább 50 tojást raknak és úgy látom, kis időbeli eltéréssel. Nagyon kell vigyázni, nehogy arra ébredjek, hogy 102 csigám van!Jól észrevehető a tojás mert fehér, de rendesen át kell nézni az almot.Sajnos összetöröm őket. Egyébként a tojást rakni készülő állat előtte napokig inaktív, ami megijesztett először, de ha ránézek a csigára és a tojástömegre - nem is csodálom.Szóval: nyugi! A csigák tudják mit csinálnak még ha kissé furcsán is.
2015. márc. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm a válaszokat
2015. márc. 17. 09:35
 9/9 anonim ***** válasza:

a csigák nem így párosodnak! párosodáskor mindkettő ki van mászva, mivel így tudják összekapcsolni az ivarszervüket (ez a fejük/nyakuk jobb oldalán található, szemölcs szerű kitüremkedés)

mint pl itt a képen :)

[link]


amit te láttál, az nem tudom mi lehetett, nálam akkor volt ilyen, mikor az egyik kiscsiga (kb 2 centis) elpusztult, és a tesója ugyanígy belemászott a házába, gondolom hogy lakmározzon...

a tojásokat pedig észre lehet venni lerakás előtt, ha van szerencséd, hogy bele tudj tekinteni abba a "lyukba", ami a testük és a házuk "találkozásánál" van. de korban már ivarérettek a csigáid, viszont méretre kicsit kicsinek tűnnek, milyen fajták?

2015. márc. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!