Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki használta már a Neptuno...

Valaki használta már a Neptunos algagátlót?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon bealgásodtam, eddig hiába minden. Hoztam most algagátló folyadékot, igazából nem is lenne vészes talán, de ezen a piktogramon megakadtam:

[link] vagy csak paranoiás vagyok :D

Az akvárium 50 literes.



2015. márc. 30. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Amíg lehet, ne használj vegyszert alga ellen, mert csak tünetileg kezeled a problémát. Ha amúgy mindent úgy hagysz, vissza fog térni az alga.

Sőt, még ronthatsz is a helyzeten, lenullázod a baktériumaidat.

Írj le ide mindent az akváriumodról, ha senki más, én szívesen adok tanácsot és segítek, ha tudok!!!

- akvárium mérete

- milyen a talajod

- mikor indítottad, volt-e 3-4 hét bejáratási idő

- milyen a világítás? Hány órát világít?

- milyen a szűrés? 0-24-ben használod?

- hogyan cserélsz vizet

- mennyi és milyen halad van

- mennyi és milyen növényed van

- tápozol? ha igen, hogyan, mennyit?

- hogyan és mennyit etetsz?

2015. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló válaszát csak megerősíteni tudom.


A flakonon írják, hogy minden vízi élő szervezetre veszélyes, ez teljesen igaz.

Egy 10 literesben próbáltam, nem volt benne alga, sem hal, sem gerinctelen, használat után pár nappal büdös lett a víz, majd algás lett az akvárium, szerintem nincs jó hatással a szűrőbaktériumokra.


Próbáld meg az algásodás okát megszüntetni, az alga hasznos, olyan vegyületeket köt amik a halakat mérgeznék, ha még lenne is szűrőbarát algairtó, a halaid sínylenék meg, több nitrogénvegyület lenne a vízben.


Alga ügyileg növényekkel szokás operálni, ha nem fejlődnek éppen jó ütemben a növények jön az alga.

2015. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos valamiért nem tudom elküldeni a paramétereket az akváriumról, mert "a moderátor csúnya szavakat talált benne"... Nagyon csúnya szavak lehetnek a siporax vagy Anubias :) de még próbálkozom.
2015. márc. 30. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!