Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi ideig nem probléma a...

Mennyi ideig nem probléma a szűrőnek ha nincs áram?

Figyelt kérdés
Ritkán van nálunk áramszünet, de azért aggódom kicsit; érdemes/kell-e szünetmentes neki? Amíg nincs áram, addig is vízben lenne; 63 liter, Eheim Pickup 2008.
2015. ápr. 10. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért nem kell túlzásba esni.
2015. ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, nálam évente van 2-3 alkalom, amikor 5-6 óra hosszan nincs áram karbantartás miatt. Én is gondolkodtam már szünetmentes tápegységen.
2015. ápr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok túlzásba esni, de itt szokták írni hogy éjszakára se kapcsoljuk ki stb. Elsősorban amiatt aggódom hogy akkor megy el az áram amikor nyaralunk és csak naponta egyszer fog majd ránézni valaki az aksira. Maga az áramszünet általában 1-2 óra csak, de mindig lecsapódik a biztosíték amikor visszajön. Ha nagyobb akvárium lenne, akkor se aggódnék nagyon, de kicsi, bár nincs túltelepítve.
2015. ápr. 10. 19:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 2 ezer Ft-os elemes légpumpám. Horgászboltban lehet kapni, bár én díszhalasnál vettem.

2 elemmel 6 órán át megy egyhuzamban. Erősen nyomja a levegőt. Ez egy olcsóbb megoldás. De ha van pénzed szünetmentes tápra, akkor hajrá. Nyilván az a legbiztonságosabb, de lehet hogy anélkül se lenne semmi.


Én ezt az elemes légpumpát szétosztottam 3 felé, 3db olyan 3-4 méteres csövet tettem rá. Áramszünetkor csak a tengeri akváriumokba lógattam bele, mert azokat féltettem jobban. Egy szerencsém volt, hogy pont itthon voltam mikor áramszünet volt. Én nem tudtam előre mikor lesz, meddig fog tartani, hát lehet hogy ki volt írva, de nem szoktam nézni sose, hogy miket írnak ki :D


Ami arrébb volt édesvizi akvárium, odáig nem ért el a levegőpumpa csöve, ezért abban 1 óránként cseréltem egy kevés vizet. Az is elég volt neki.

2015. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez még mindig nem válaszolja meg azt a kérdést hogy mennyi idő alatt nyiffannának ki a szűrőbaktériumok.
2015. ápr. 10. 20:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem több óra kell hozzá.

Van aki azt mondja hogy 1 óra, de én nem hiszem.

2015. ápr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az átlagostól eltérő akváriumoknál lehet nagy probléma akár már 1 óra áramkimaradás is, Példa: túl telepített, erős fény, co2 beoldásnál a megnövekedett oxigén igény.


Egy közepes világítású akváriumnál, alul telepítetten, nem lehet nagy gond.

2015. ápr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Cseréltél már szivacsot a szűrődben? Állítólag akkor az egész baktériumszettet kidobod. Mégsem lesz semmi baja az akváriumodnak. Valahogy átestünk a ló túloldalára ezzel a szűrőbaktérium kultusszal. Nem kell túltelepíteni egy 60 literes akváriumot, és nem lesz baj, ha az utcán az áramszolgáltató gallyaz, és nincs áram munkaidőben 8-16 óra közt.

Kérdésedre válaszolva a te szűrőszivacsodon lévő baktériumoknak elvileg egy félórás leállás is végzetes. De semmi gond, mert a vízben is jelen vannak, és ha elindítod a szűrést, újabb baktériumok tapadnak fel, és semmi probléma nem lesz, újra elszaporodnak a szivacson is.

2015. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 14. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!