Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert szintelenek a neonjaim?...

Miert szintelenek a neonjaim? Mit tudok csinalni?

Figyelt kérdés
8neon ; 2rozsalazac ; 2 foltospancelos ; 4 guppy! 80 liter. szuro : pacific p-f304

#neonhal #halak ; szintelen
2015. ápr. 11. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:

A halak fakulásának több oka lehet, példa ezt 1 perc különbséggel fotóztam: [link]


Normális jelenség:

reggel

lámpa kapcsoláskor

késő este

öreg halaknál, amikor a halak piheni mennek.


Szerintem minden más esetben problémára utal a halak fakulása, a konkrét ok sokféle lehet.

Lehet, magas nitrogén vegyület szint frissen beüzemelt vagy helytelenül gondozott akváriumnál, példa ki lett takarítva, csapvízben van tisztítva a szűrőanyag, nincs pihentetve kellő ideig a részleges cserevíz, nem megfelelő a heti részleges csere mértéke.

Lehet sok bomló anyag, példa penészesedő fa.

Ajzat is okozhatja, ha még nem dolgozta ki magát.

Lehet, rideg környezet, világos ajzat, kevés növény.

Rossz minőségű haltáptól is lehet.


Csak a szűrődet ismerem, az semmi, kicsi a szűrőfelülete, maga a szivacs kicsi képről nézve, mechanikai szűrésre, a víz mozgatására elég, biológiai szűrésre ezek a kivitelek csak nagyon alul telepítetten, kevés növénnyel érnek valamit, a sok növény is terheli a vizet.

2015. ápr. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én is hasonlót javaslok!
2015. ápr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!