Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mindent a zebredániókról?

Mindent a zebredániókról?

Figyelt kérdés
Van 4 zebradánióm (2 fekete-fehér, 2 rózsaszin-fehér ), mindent megszeretnék róluk tudni pl. szaporodás, szineik, mennyit élnek stb. Aki tud kérem irjon ! :)

2015. ápr. 14. 11:55
 1/5 A kérdező kommentje:
*zebradánió :)
2015. ápr. 14. 11:59
 2/5 anonim ***** válasza:
A szinekkel kapcsolatban a kék-fehér a természetes,ami eltér ettől az festett. Szaporodását illetően szabadon ikrázó,ívik csapatban és párban is. Általában megeszi a saját ikráit,ezt eltekintve könnyen tenyészthető. Csapatban élő,aktiv halak,barátságosak és a víz felső és középső szintjében tartózkodnak.
2015. ápr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. ápr. 14. 12:25
 4/5 anonim ***** válasza:

"ami eltér ettől az festett." Vagy génmódosított, de ugye olyat hivatalosan nem árulhatnak az EU-ban.

Van még leopárd dánió, ami a zebra dánió természetes mintaváltozata, de ugyanúgy kék-fehér színű, mint az eredeti.

Létezik természetes, rövid uszonyos mellett létezik hosszú uszonyú tenyészváltozat is.


Kb. 5 centisre növő, szívós halacskák ráadásul az egyik legaktívabb faj, amit csak tarthat az ember. Ezért minimum 80 literes akvárium ajánlott nekik, de minél nagyobb, annál jobb.

Csapathalak, minimum 6-8 példányt érdemes belőlük tartani, különben stresszesek lehetnek. Meg ugye minél nagyobb bandában vannak annál jobban látszik a természetes viselkedésük és annál szórakoztatóbbak :) Így, hogy ha van rá lehetőséged, bővítsd a létszámot!

Etetésük könnyű, a legtöbb gyári kaját elfogadják. Viszont az optimális kondíció elérése érdekében érdemes élő és fagyasztott eleséget (vízibolha, artémia, mindenféle szúnyoglárva) belekomponálni az étrendjükbe, illetve nem a legvacakabb gyári kajával etetni őket. Ha tenyészteni is akarod őket, akkor pláne fontos az optimális kondíció.

Hivatalosan 3-5 évig élnek, de az agyontenyésztett verzióknak gyakran nyamvadtabb az immunrendszerük, nem húzzák olyan sokáig.


És kb. itt tartottam az a kutakodásban, amikor bementem a boltba és egy másik (szintén nagyon aktív) fajjal jöttem ki, mert fülig beléjük szerettem - úgyhogy saját tapasszal sajnos nem tudok szolgálni.


Ajánlott olvasmány:

[link] (fotó az eredeti élőhelyükről, részletes leírás az ott megtalálható fajokról és a dániók szaporodásáról)

[link] (a népszerűségükről és a tudományos felhasználásukról)

2015. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ :)
2015. ápr. 14. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!